„Uciekający więzień”. Najnowszy mural Banksy’ego
iNEWS
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

„Uciekający więzień”. Najnowszy mural Banksy’ego

Najnowsza praca autorstwa znanego przedstawiciela street artu Banksy’ego powstała na ścianie więzienia w Reading i od samego początku było o niej głośno, jeszcze zanim ustalono jej autorstwo.

Co przedstawia?

Na ścianie z czerwonej cegły umieszczony został więzień w trakcie ucieczki, który zsuwa się po sznurach, symbolizujących rękopisy, które wydobywają się z maszyny do pisania. Większość krytyków dopatruje się tu nawiązania do jednego z najsłynniejszych więźniów, przebywający w tym konkretnym zakładzie karnym — Oscara Wilde’a. Irlandzki pisarz został skazany na 2 lata więzienia za kontakty homoseksualne, które w XIX wieku były przestępstwem. 

Więzienie zamknięte w 2013 roku do tej pory stoi puste. Były plany zburzenia go i postawienia w tym miejscu osiedla mieszkaniowego. Pomysł ten spotkał się jednak z silnym sprzeciwem lokalnej społeczności wspieranej przez artystów, którzy widzą w tym miejscu doskonałą lokalizację na galerię sztuki. Widać, że Banksy swoim działaniem również wspiera tę ideę.

>> Przeczytaj także: Banksy Art. Najpopularniejsze obrazy artysty

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są koszty budowy tarasu?
Jakie są koszty budowy tarasu?
Planujesz budowę tarasu, ale nie wiesz, na jakie koszty się przygotować? Oto możliwe opcje razem z cenami.
Jakie lampy zamontować na suficie?
Jakie lampy zamontować na suficie?
Lampy sufitowe to najczęściej wybierany rodzaj oświetlenia w domach na całym świecie. Zobacz, jakie modele lamp najlepiej sprawdzą się w Twoim domu i jak wybrać dobrą lampę sufitową.
Systemy, które warto zainstalować w smart domu
Systemy, które warto zainstalować w smart domu
Idea smart domu jest dla Ciebie pociągająca, jednak nie wiesz, na jakie sprzęty się zdecydować? Podpowiadamy, które rozwiązania technologiczne warto zainstalować w swoich czterech ścianach.
Ostatnie wpisy