„Uciekający więzień”. Najnowszy mural Banksy’ego
iNEWS
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

„Uciekający więzień”. Najnowszy mural Banksy’ego

Najnowsza praca autorstwa znanego przedstawiciela street artu Banksy’ego powstała na ścianie więzienia w Reading i od samego początku było o niej głośno, jeszcze zanim ustalono jej autorstwo.

Co przedstawia?

Na ścianie z czerwonej cegły umieszczony został więzień w trakcie ucieczki, który zsuwa się po sznurach, symbolizujących rękopisy, które wydobywają się z maszyny do pisania. Większość krytyków dopatruje się tu nawiązania do jednego z najsłynniejszych więźniów, przebywający w tym konkretnym zakładzie karnym — Oscara Wilde’a. Irlandzki pisarz został skazany na 2 lata więzienia za kontakty homoseksualne, które w XIX wieku były przestępstwem. 

Więzienie zamknięte w 2013 roku do tej pory stoi puste. Były plany zburzenia go i postawienia w tym miejscu osiedla mieszkaniowego. Pomysł ten spotkał się jednak z silnym sprzeciwem lokalnej społeczności wspieranej przez artystów, którzy widzą w tym miejscu doskonałą lokalizację na galerię sztuki. Widać, że Banksy swoim działaniem również wspiera tę ideę.

>> Przeczytaj także: Banksy Art. Najpopularniejsze obrazy artysty

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Start konkursu „AXOR. Luksus nie wymaga przestrzeni” 5 lipca
Start konkursu „AXOR. Luksus nie wymaga przestrzeni” 5 lipca
Dobry design zasługuje na wyróżnienie. Dlatego warto zgłosić się do konkursu „AXOR. Luksus nie wymaga przestrzeni”. Sprawdź, jakie wymagania trzeba spełniać!
Konkurs Fasada Roku 2021: półmetek zgłoszeń
Konkurs Fasada Roku 2021: półmetek zgłoszeń
Konkurs "Fasada Roku" organizowany przez firmę Baumit jest już na półmetku - minął etap zgłoszeń. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!
Jakie tekstylia sprawdzą się w sypialni?
Jakie tekstylia sprawdzą się w sypialni?
Przeczytaj, jak sprawić, żeby sypialnia stała się bardziej przytulna. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze tekstyliów.
Ostatnie wpisy