Sztuka – sposób na dekorowanie wnętrza
WNĘTRZE I OGRÓD
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sztuka – sposób na dekorowanie wnętrza

Artykuł sponsorowany

Dzieła sztuki sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne i nabiera osobistego charakteru. Dowiedz się, co warto wziąć pod uwagę, dobierając dekoracje do pomieszczenia.

Obcowanie ze sztuką na co dzień

Sztuka to nieodzowny element aranżacji wnętrz, który pozwala nadać mu niepowtarzalny charakter. Warto zadbać o to, żeby Twoje mieszkanie oddawało Twoje zainteresowania, a przy tym wyróżniało się spośród innych. Sztuka ma działanie terapeutyczne, silnie oddziałuje na nastrój, a dodatkowo dzięki nauce odczytywania zawartych w niej treści można poszerzyć swoje horyzonty. Warto chodzić na różne wystawy sztuki i przeglądać albumy z malarstwem, aby znaleźć dzieła i kierunki, które najbardziej do nas przemawiają. 

Jeśli szukasz obrazu, plakatu czy rzeźby do udekorowania domu, to warto zastanowić się, jakie emocje wywołuje w Tobie dane dzieło sztuki. Być może klasyczny pejzaż czy obraz abstrakcyjny utrzymany w jasnej tonacji będzie wpływał na Ciebie w sposób relaksujący i wyciszający, dzięki czemu okaże się dobrym wyborem do sypialni. Szukając dzieła sztuki do biura, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim walory estetyczne. Dobrym rozwiązaniem mogą być z pewnością martwa natura, pejzaż czy portret. 

Inwestycja w sztukę

Zakup wybitnych dzieł sztuki i wspieranie młodych artystów może okazać się dobrą inwestycją na przyszłość. Wyrazem dużego smaku estetycznego jest zwłaszcza znajomość polskich malarzy. Świetną inwestycją mogą być dzieła surrealistyczne, do których należą m.in. Beksiński obrazy. Tematyka i kompozycja prac Beksińskiego eksploruje tematy post-apokaliptyczne, które cieszą się niesłabnącą popularnością w kulturze. Wartość tych obrazów może również wzrosnąć z upływem lat, dzięki czemu będzie przemyślaną inwestycją kapitału.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych kierunków w sztuce jest surrealizm, zwany także nadrealizmem, który często obrazuje odważne wizje burzące logiczny porządek rzeczywistości. Nurt ten czerpał inspiracje z wyobrażeń sennych, fantazji, halucynacji czy stanów podświadomości i w zamierzeniu nie miał zamierzeń estetycznych ani moralnych. Obrazy utrzymane w tym nurcie z pewnością będą intrygować, inspirować do kreatywności czy zachęcać do dyskusji, dzięki czemu na długo pozostaną w pamięci odwiedzających Cię osób.

Fot.: Kam Idris/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
10 najbardziej niezwykłych projektów domów na świecie
10 najbardziej niezwykłych projektów domów na świecie
Zobacz, jak wygląda 10 najbardziej niezwykłych domów na świecie!
Red Dot 2021 – polskie projekty wśród międzynarodowych zgłoszeń
Red Dot 2021 – polskie projekty wśród międzynarodowych zgłoszeń
Przyznawana od 1955 roku nagroda Red Dot to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w zakresie wzornictwa przemysłowego. Sprawdź, jakie polskie produkty zasłużyły na Oscara designu!
Jak urządzić stylową i funkcjonalną łazienkę?
Jak urządzić stylową i funkcjonalną łazienkę?
Marzysz o stylowej i funkcjonalnej łazience? Oto kilka porad, które pomogą ci osiągnąć pożądany efekt w twojej przestrzeni kąpielowej. 
Ostatnie wpisy