Te meble sprawdzą się w każdym ogrodzie
WNĘTRZE I OGRÓD
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Te meble sprawdzą się w każdym ogrodzie

Artykuł sponsorowany

Posiadasz ogród, ale nie wiesz, jak go urządzić i które meble będą najbardziej przydatne? Spraw, by przestrzeń wokół Twojego domu zamieniła się w miejsce dające radość Tobie i Twoim bliskim. Wypoczywaj i zapraszaj znajomych dzięki estetycznej i wygodnej aranżacji ogrodu!

Aranżacja ogrodowa

Aranżacja zewnętrzna to nie tylko meble ogrodowe i kwiaty, ale również trajektoria ścieżek, oczka wodne, oświetlenie, a nawet rodzaj wybieranych do mebli i wykończenia materiałów. Na styl Twojego ogrodu składa się wszystko, co się w nim znajduje – dlatego warto zadbać, by każdy element był dopasowany do pozostałych. Spójna kompozycja to jeden z największych atutów estetycznej aranżacji. Dodatkowo bardzo ważny jest styl. Opcji jest naprawdę wiele, więc warto przemyśleć, która z nich przemawia do Ciebie najbardziej. Może będzie to ogród w stylu angielskim, przywodzący na myśl romantyczne opowieści? Takie rozwiązanie jest idealne dla miłośników naturalnego chaosu, pragnących wprowadzić do swojej przestrzeni dookoła domu zarówno krótko przystrzyżone trawniki, jak i rabaty pełne swobodnie rosnących kwiatów. W tej estetyce dobrze sprawdzi się bluszcz oplatający ściany domu, bielona weranda i żeliwna furtka prowadząca na ogrodowe ścieżki. A może bardziej przekonuje Cię urokliwy ogród w stylu japońskim? Ta estetyka jest doskonała dla uwielbiających sadzawki wodne i niezwykłe kształty drzew i krzewów. Drewniane elementy połączone z charakterystycznymi, azjatyckimi wykończeniami oraz czerwień i zieleń przeplatające się wśród roślinności pozwolą Ci osiągnąć wymarzony efekt. A może pociąga Cię aranżacja francuska i ogrody wykonane nie tylko z niezwykłą starannością, ale również dużym rozmachem? Białe, wysypane żwirem lub kamyczkami alejki i idealnie przystrzyżone żywopłoty, układające się w skomplikowane kształty są rozwiązaniem dla cierpliwych ogrodników i urodzonych perfekcjonistów.

Jakie powinny być meble do ogrodu?

Meble ogrodowe to jeden z najważniejszych elementów aranżacji. Źle dobrane mogą zniszczyć cały projekt i zaważyć na odbiorze ogrodu. Z tego powodu warto uważnie przeglądać oferty i podejmować przemyślane decyzje. Przed zakupem koniecznie sprawdź, jakie meble producent ma w swoim asortymencie – z jakich materiałów zostały wykonane i jakiej są jakości. Meble ogrodowe są narażone na działanie czynników atmosferycznych, takich jak wysokie i niskie temperatury, wilgoć, światło słoneczne i wszelkiego rodzaju opady. Aby zachowały jakość przez długie lata, powinny być odpowiednio zabezpieczone. Jednymi z najlepszych materiałów sprawdzających się w warunkach zewnętrznych są technorattan i aluminium. Z kolei pokrowce na elementy materiałowe powinny być wykonane z poliestru o wysokiej gęstości.

Zdjęcie główne: pexels.com/NipananLifestyle.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*