Te meble sprawdzą się w każdym ogrodzie
WNĘTRZE I OGRÓD
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Te meble sprawdzą się w każdym ogrodzie

Artykuł sponsorowany

Posiadasz ogród, ale nie wiesz, jak go urządzić i które meble będą najbardziej przydatne? Spraw, by przestrzeń wokół Twojego domu zamieniła się w miejsce dające radość Tobie i Twoim bliskim. Wypoczywaj i zapraszaj znajomych dzięki estetycznej i wygodnej aranżacji ogrodu!

Aranżacja ogrodowa

Aranżacja zewnętrzna to nie tylko meble ogrodowe i kwiaty, ale również trajektoria ścieżek, oczka wodne, oświetlenie, a nawet rodzaj wybieranych do mebli i wykończenia materiałów. Na styl Twojego ogrodu składa się wszystko, co się w nim znajduje – dlatego warto zadbać, by każdy element był dopasowany do pozostałych. Spójna kompozycja to jeden z największych atutów estetycznej aranżacji. Dodatkowo bardzo ważny jest styl. Opcji jest naprawdę wiele, więc warto przemyśleć, która z nich przemawia do Ciebie najbardziej. Może będzie to ogród w stylu angielskim, przywodzący na myśl romantyczne opowieści? Takie rozwiązanie jest idealne dla miłośników naturalnego chaosu, pragnących wprowadzić do swojej przestrzeni dookoła domu zarówno krótko przystrzyżone trawniki, jak i rabaty pełne swobodnie rosnących kwiatów. W tej estetyce dobrze sprawdzi się bluszcz oplatający ściany domu, bielona weranda i żeliwna furtka prowadząca na ogrodowe ścieżki. A może bardziej przekonuje Cię urokliwy ogród w stylu japońskim? Ta estetyka jest doskonała dla uwielbiających sadzawki wodne i niezwykłe kształty drzew i krzewów. Drewniane elementy połączone z charakterystycznymi, azjatyckimi wykończeniami oraz czerwień i zieleń przeplatające się wśród roślinności pozwolą Ci osiągnąć wymarzony efekt. A może pociąga Cię aranżacja francuska i ogrody wykonane nie tylko z niezwykłą starannością, ale również dużym rozmachem? Białe, wysypane żwirem lub kamyczkami alejki i idealnie przystrzyżone żywopłoty, układające się w skomplikowane kształty są rozwiązaniem dla cierpliwych ogrodników i urodzonych perfekcjonistów.

Jakie powinny być meble do ogrodu?

Meble ogrodowe to jeden z najważniejszych elementów aranżacji. Źle dobrane mogą zniszczyć cały projekt i zaważyć na odbiorze ogrodu. Z tego powodu warto uważnie przeglądać oferty i podejmować przemyślane decyzje. Przed zakupem koniecznie sprawdź, jakie meble producent ma w swoim asortymencie – z jakich materiałów zostały wykonane i jakiej są jakości. Meble ogrodowe są narażone na działanie czynników atmosferycznych, takich jak wysokie i niskie temperatury, wilgoć, światło słoneczne i wszelkiego rodzaju opady. Aby zachowały jakość przez długie lata, powinny być odpowiednio zabezpieczone. Jednymi z najlepszych materiałów sprawdzających się w warunkach zewnętrznych są technorattan i aluminium. Z kolei pokrowce na elementy materiałowe powinny być wykonane z poliestru o wysokiej gęstości.

Zdjęcie główne: pexels.com/NipananLifestyle.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ocieplić dach?
Jak ocieplić dach?
Jesteś w trakcie budowy lub remontu domu? Dowiedz się, jak skutecznie ocieplić dach!
„Gwieździsta noc” Van Gogha inspiracją klocków Lego
„Gwieździsta noc” Van Gogha inspiracją klocków Lego
Klocki lego to nie tylko zabawki dla dzieci. Z tych małych cząstek mogą powstać prawdziwe dzieła sztuki. Nie wierzysz? Sprawdź!
Remont 2021. Sprawdzamy jakie są koszty remontu mieszkania?
Remont 2021. Sprawdzamy jakie są koszty remontu mieszkania?
Remont to kosztowna i niezbyt ekscytująca czynność. Żeby wyliczyć dokładnie ile wyniesie nas remont trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Sprawdź ile może kosztować remont w 2021.
Ostatnie wpisy