Jak europejski lockdown wpłynął na branżę meblarską?
iNEWS
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jak europejski lockdown wpłynął na branżę meblarską?

Poprzedni rok był wyzwaniem dla dużych przedsiębiorstw. Jednak pomimo trudności branża meblarska zakończyła 2020 r. ze sprzedażą mniejszą jedynie o 1% niż w 2019 roku. Jakie są dalsze perspektywy na funkcjonowanie firm?

Zważając na powagę zjawiska chorobowego i restrykcje wprowadzone przez rząd, mogłoby się wydawać, że procent spadku sprzedaży wcale nie jest dużą stratą. Firma B+R Studio wyliczała, że ich wynik produkcji w tamtym czasie wyniesie zaledwie 33 mld zł, gdzie w 2019 r. ten wynik był bliski 50,5 mld zł. Zdanie to podzielało ponad połowa przedsiębiorców, mówiąc, że ich sytuacja jest krytyczna. Finalnie obostrzenia i lockdown przyczyniły się do spadku sprzedaży mebli nawet do 50% w kwietniu 2020 roku! 

Próbę odmrożenia gospodarki zaplanowano na przełom maja i kwietnia, co zakończyło się fiaskiem. Straty zaobserwowano od maja poprzez kolejne miesiące, gdzie w trzecim kwartale wzrost wyniósł 14% we wrześniu. Koniec 2020 obfitował w zamówienia, które nie zostały cofnięte, co okazało się być dużym przychodem dla firm.

Zdj. główne: Sidekix Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ubezpieczenie OC mieszkania – zadbaj o swoje bezpieczeństwo finansowe
Ubezpieczenie OC mieszkania – zadbaj o swoje bezpieczeństwo finansowe
Dowiedz się, czym jest ubezpieczenie mieszkania oraz OC mieszkania i zadbaj o swoją przyszłość i bezpieczeństwo.
Kostka brukowa – jak o nią dbać?
Kostka brukowa – jak o nią dbać?
Zastanawiasz się, jak zachować kostkę brukową w dobrym stanie? Przeczytaj, jak dbać o nawierzchnię, aby otoczenie wokół Twojego domu cieszyło się świetnym wyglądem.
Murale w Poznaniu. Sprawdź gdzie się znajdują
Murale w Poznaniu. Sprawdź gdzie się znajdują
Planujesz wizytę w Poznaniu i nie wiesz, co warto zobaczyć? Podążaj śladem najpiękniejszych murali - daj się wciągnąć w świat street-artu!
Ostatnie wpisy