Pandemiczne akcesoria Benjamina Huberta
ARCHITEKTURA I DESIGN
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemiczne akcesoria Benjamina Huberta

Benjamin Hubert to designer, dla którego czas pandemii okazał się bardzo twórczym okresem. Zaprojektował on dla marki Never Go Alone ekologiczne maseczki i akcesoria do użytku domowego oraz podróży.

Kim jest Benjamin Hubert? Designer przyszłości

Benjamin Hubert (ur. 1984) to znany w środowisku, utalentowany, londyński designer – absolwent Wydziału Projektowania Przemysłowego i Technologii na Uniwersytecie w Loughborough, który od ponad dekady tworzy niezwykłe projekty w swoim własnym studiu projektowym. W 2015 roku założył platformę Layer (jest ona uznawana za lidera w dziedzinie innowacji technologicznych), która łączy różne działania np. UI, UX, projektowanie przemysłowe, elektrotechnikę, branding.

>> Zobacz też: Benjamin Hubert. Projekty, które zachwycają cały świat

Designer ma na koncie współpracę z największymi światowymi markami, takimi jak np. Braun, Nike, Google, Ligne Roset, Vitra Moroso. Benjamin łączy humanistyczne podejście do projektowania z użyciem najnowszych technologii. Jego zdaniem dobry projekt musi być ponadczasowy i dawać użytkownikom przyjemność podczas codziennej eksploatacji.

Bezpieczeństwo w dobrym stylu i bez strachu

Gdy okazało się, że pandemia spowodowana koronawirusem potrwa dłużej, niż kilka miesięcy – designerzy zaczęli wypuszczać na rynek kolejne pomysły na przedmioty i akcesoria, dzięki którym funkcjonowanie w nowej rzeczywistości będzie prostsze i bardziej przyjemne. Chętnie kupowane sneakersy i najmodniejsze torebki zaczęły ustępować miejsca środkom ochrony osobistej.

Jedną z nowości na rynku jest kolekcja pandemiczna, którą Benjamin Hubert zaprojektował specjalnie dla marki Never Go Alone. Jakie są efekty tej współpracy?

Kilka słów o marce Never Go Alone – jak powstała?

Nazwa marki Never Go Alone pochodzi od imienia jej pomysłodawczyni – Nga Nguyen. Londyńska bizneswoman o wietnamskich korzeniach założyła firmę, chcąc wspierać osoby chorujące na schorzenia zakaźne, po tym, jak sama zachorowała na COVID-19 w 2020 roku i zyskała rozpoznawalność dzięki otrzymaniu od The New York Timesa przydomka “modowy Pacjent Zero”. Niczego nieświadomoa kobieta podróżowała po świecie, uczestnicząc w wielu pokazach mody największych projektantów, a zaraz po powrocie do domu otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa, wywołując niemałą konsternację w środowisku.

Designerskie eko maseczki i akcesoria pandemiczne

Kolekcja Edition 01: Sandstone wykorzystuje tworzywo sztuczne pochodzące z recyklingu. W jej skład wchodzi maseczka, pojemnik na środek do dezynfekcji i para etui na chusteczki (jedno przeznaczone do użytku domowego, a drugie przydatne podczas podróży). Do produkcji wszystkich przedmiotów użyto formowanego wtryskowo plastiku (recyklingowanego). Akcesoria pandemiczne autorstwa Benjamina cechują się neutralnymi barwami, urozmaiceniem ich wyglądu są pomarańczowe akcenty.

Co jeszcze wchodzi w skład kolekcji Never Go Alone? 

Londyński designer zaprojektował także wielowarstwową maskę, która zawiera wymienny, robiony na zamówienie filtr przeciwpyłowy PM 2,5. Dzięki specjalnie opracowanej strukturze oraz ukształtowanemu mostkowi na nos, eko maska perfekcyjnie przylega do twarzy użytkownika, nie powodując żadnego dyskomfortu podczas noszenia. Co więcej, jej posiadacz może zmieniać kolory i umiejscowienie pasków, bawiąc się projektem. Benjaminowi zależało na tym, aby maska pełniła rolę ochronną, ale jednocześnie nie kojarzyła się ze strachem, który większość z nas odczuła przynajmniej raz odkąd pojawił się COVID-19.

Podsumowując, Benjamin Hubert stworzył stylowe i ekologiczne akcesoria ochrony osobistej, dzięki którym możemy wykonywać różnego rodzaju aktywności na zewnątrz bez obaw o własne bezpieczeństwo i zdrowie. Biorąc pod uwagę liczne sukcesy, jakie ma na koncie ten zdolny designer, kolekcja powstała dla marki Never Go Alone z pewnością również spotka się z dużym zainteresowaniem i przychylnymi opiniami użytkowników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podłoga w kuchni – jaką wybrać?
Podłoga w kuchni – jaką wybrać?
Urządzanie kuchni to spore wyzwanie.
Jak prawidłowo dobrać paszę dla koni sportowych?
Jak prawidłowo dobrać paszę dla koni sportowych?
Dowiedz się, jakie są zasady prawidłowego doboru paszy dla koni sportowych i na co zwracać szczególną uwagę, by zapewnić twojemu zwierzakowi optymalne warunki do rozwoju.
Deska tarasowa. Jaką deskę wybrać na wykończenie tarasu?
Deska tarasowa. Jaką deskę wybrać na wykończenie tarasu?
Chcesz stworzyć swój wymarzony taras, którego solidną podstawą będą deski tarasowe, nie wiesz jednak, na które się zdecydować? Podpowiadamy!
Ostatnie wpisy