Wanna pod zabudowę czy wolnostojąca? Sprawdź wady i zalety obu rozwiązań!
ARCHITEKTURA I DESIGN
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wanna pod zabudowę czy wolnostojąca? Sprawdź wady i zalety obu rozwiązań!

Artykuł sponsorowany

Remontujesz łazienkę? Urządzasz nowe mieszkanie albo budujesz dom? Jeżeli zajmujesz się w tym momencie projektem przyszłem łazienki, a masz w niej wystarczająco miejsca, by postawić wannę, z pewnością wahasz się między dwoma rozwiązaniami: wanną w zabudowie i wanną wolnostojącą.

Wanna wolnostojąca – wady i zalety

Faktem jest, że każda wolnostojąca wanna marmite wygląda luksusowo. Modele przygotowane z myślą o eksponowaniu ich w widocznym miejscu mają w sobie coś dekoracyjnego (nawet, jeśli są minimalistycznym projektem!) – większości osób kojarzą się w relaksem, elegancją i dobrym gustem. Są to niewątpliwe zalety tego typu wanien, a na tym wcale nie koniec! Wanny wolnostojące oferują Ci świetny dostęp – stoją zazwyczaj w pewnej odległości od ściany i umożliwiają tym samym podejście do kąpieli do każdej strony. Może okazać się to bardzo przydatne, jeżeli masz dzieci albo zwierzęta, których kąpiel zawsze jest pewnym wyzwaniem. Wanny wolnostojące mają również wiele odsłon, dlatego z pewnością znajdziesz taką, która będzie pasować do Twojego stylu – od minimalistycznych modeli aż po te pasujące do aranżacji glamour. Warto jednak również pamiętać o wadach tego typu rozwiązania: wanna wolnostojąca wymaga więcej miejsca niż inny rodzaj wanny, a także wiąże się z większą ilością sprzątania, ponieważ istotne jest nie tylko umycie jej w środku i na zewnątrz, ale także „ogarnięcie” przestrzeni pod nią i dookoła niej. Dodatkowym minusem może być również cena, ponieważ wanny wolnostojące to zazwyczaj droższe opcje niż inne modele.

Wanna w zabudowie – wady i zalety

Wanna w zabudowie może wydawać się tradycyjnym rozwiązaniem, ale na rynku jest tak wiele dostępnych materiałów i możliwości aranżacyjnych, że da się ją wykończyć w dowolnym stylu. Dodatkowym atutem tego typu wanny jest również to, że zabudowa może (jeżeli tylko będziesz tego chciał) stanowić nową przestrzeń do wykorzystania. Możesz na przykład zaplanować półki wbudowane w aranżację czy szersze brzegi zabudowy, które umożliwią Ci stawianie na nich dodatkowych przedmiotów. Wanna w zabudowie zajmie pzy tym i tak mniej miejsca, niż wanna wolnostojąca, będzie również wymagała mniej wysiłku przy sprzątaniu, a jej instalacja pochłonie mniej pieniędzy. Co jest więc wadą? Z całą pewnością montaż, który wymaga większego nakładu pracy. Warto przy tym przyłożyć się do prac instalacyjnych, ponieważ niedokładnie połączone płytki mogą powodować przeciekanie wody między wanną a zabudowaną przestrzenią – to zaś jest prostą drogą do usterek.

Fot.: Alleksana/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sinsay Home. Marka odzieżowa proponuje dekoracje domu
Sinsay Home. Marka odzieżowa proponuje dekoracje domu
Tanie akcesoria do domu? Ręczniki i pościel w przystępnej cenie, a do tego prześliczne świeczniki i osłonki na doniczki? Sinsay Home zaprasza w swoje progi!
Jak wykorzystać historyczne linie rozbiórkowe w aranżacji wnętrz?
Jak wykorzystać historyczne linie rozbiórkowe w aranżacji wnętrz?
Rozbiórki wydają się często być jedynie relikwią przeszłości. Dowiedz się jak wykorzystać historyczne linie rozbiórkowe, aby nadać charakteru dowolnemu wnętrzu, niezależnie od jego stylu czy rozmiaru.
Jak elastyczne biura serwisowane przekształcają współczesne miejsce pracy
Jak elastyczne biura serwisowane przekształcają współczesne miejsce pracy
Odkryj, jak nowoczesne, elastyczne biura serwisowane rewolucjonizują sposób, w jaki pracujemy. Zrozum korzyści, koszty i dlaczego stają się coraz bardziej popularne.
Ostatnie wpisy