Wanna pod zabudowę czy wolnostojąca? Sprawdź wady i zalety obu rozwiązań!
ARCHITEKTURA I DESIGN
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wanna pod zabudowę czy wolnostojąca? Sprawdź wady i zalety obu rozwiązań!

Artykuł sponsorowany

Remontujesz łazienkę? Urządzasz nowe mieszkanie albo budujesz dom? Jeżeli zajmujesz się w tym momencie projektem przyszłem łazienki, a masz w niej wystarczająco miejsca, by postawić wannę, z pewnością wahasz się między dwoma rozwiązaniami: wanną w zabudowie i wanną wolnostojącą.

Wanna wolnostojąca – wady i zalety

Faktem jest, że każda wolnostojąca wanna marmite wygląda luksusowo. Modele przygotowane z myślą o eksponowaniu ich w widocznym miejscu mają w sobie coś dekoracyjnego (nawet, jeśli są minimalistycznym projektem!) – większości osób kojarzą się w relaksem, elegancją i dobrym gustem. Są to niewątpliwe zalety tego typu wanien, a na tym wcale nie koniec! Wanny wolnostojące oferują Ci świetny dostęp – stoją zazwyczaj w pewnej odległości od ściany i umożliwiają tym samym podejście do kąpieli do każdej strony. Może okazać się to bardzo przydatne, jeżeli masz dzieci albo zwierzęta, których kąpiel zawsze jest pewnym wyzwaniem. Wanny wolnostojące mają również wiele odsłon, dlatego z pewnością znajdziesz taką, która będzie pasować do Twojego stylu – od minimalistycznych modeli aż po te pasujące do aranżacji glamour. Warto jednak również pamiętać o wadach tego typu rozwiązania: wanna wolnostojąca wymaga więcej miejsca niż inny rodzaj wanny, a także wiąże się z większą ilością sprzątania, ponieważ istotne jest nie tylko umycie jej w środku i na zewnątrz, ale także „ogarnięcie” przestrzeni pod nią i dookoła niej. Dodatkowym minusem może być również cena, ponieważ wanny wolnostojące to zazwyczaj droższe opcje niż inne modele.

Wanna w zabudowie – wady i zalety

Wanna w zabudowie może wydawać się tradycyjnym rozwiązaniem, ale na rynku jest tak wiele dostępnych materiałów i możliwości aranżacyjnych, że da się ją wykończyć w dowolnym stylu. Dodatkowym atutem tego typu wanny jest również to, że zabudowa może (jeżeli tylko będziesz tego chciał) stanowić nową przestrzeń do wykorzystania. Możesz na przykład zaplanować półki wbudowane w aranżację czy szersze brzegi zabudowy, które umożliwią Ci stawianie na nich dodatkowych przedmiotów. Wanna w zabudowie zajmie pzy tym i tak mniej miejsca, niż wanna wolnostojąca, będzie również wymagała mniej wysiłku przy sprzątaniu, a jej instalacja pochłonie mniej pieniędzy. Co jest więc wadą? Z całą pewnością montaż, który wymaga większego nakładu pracy. Warto przy tym przyłożyć się do prac instalacyjnych, ponieważ niedokładnie połączone płytki mogą powodować przeciekanie wody między wanną a zabudowaną przestrzenią – to zaś jest prostą drogą do usterek.

Fot.: Alleksana/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Naturalne materiały we wnętrzach
Naturalne materiały we wnętrzach
Naturalne materiały w aranżacji wnętrz. Dowiedz się, w co warto zainwestować, urządzając mieszkanie lub dom swoich marzeń!
Jak wybrać idealne drzwi zewnętrzne do domu?
Jak wybrać idealne drzwi zewnętrzne do domu?
Poradnik kierowany dla osób budujących lub remontujących dom, który pomoże wybrać idealne drzwi zewnętrzne. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i jakie są najważniejsze kryteria wyboru.
Jakie koszta brać pod uwagę przy budowie domu?
Jakie koszta brać pod uwagę przy budowie domu?
Chcesz zbudować swój dom? Zobacz, jakie koszty musisz uwzględnić.
Ostatnie wpisy