Schody metalowe wewnętrzne. Do jakich wnętrz pasują?
ARCHITEKTURA I DESIGN
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Schody metalowe wewnętrzne. Do jakich wnętrz pasują?

Coraz większą popularnością cieszą się mieszkania dwukondygnacyjne lub z nowoczesną antresolą. Spowodowało to zwiększenie popytu na budowę schodów i ich atrakcyjnego designu. Jak na tle innych rodzajów schodów wypadają te, wykonane z metalu?

Popularnym rozwiązaniem stało się wybieranie schodów wykonanych z drewna z okazałą balustradą. Jednak rynek wychodzi naprzeciw potrzebom konsumentów i oferuje schody metalowe, sprawdzające się najlepiej w surowych wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym, wykonane najczęściej przy użyciu stali kwasoodpornej. 

Dlaczego warto zdecydować się na schody metalowe?

Jednym z argumentów przemawiającym najbardziej za kupnem schodów wykonanych z tego materiału jest ich niska waga, szczególnie porównując je do schodów betonowych. Wykonane z drewna, nie wykazują takiej stabilności i odporności na uszkodzenia jak te z metalu. Co więcej, dużo wolniej ulegają eksploatacji. Solidna konstrukcja sprawia, że to dobry wybór, kiedy ważna jest dla Ciebie łatwość w montażu i oszczędność przestrzeni w domu. 

Jedną z takich propozycji są schody o kształcie spirali, które świetnie zdadzą egzamin w mieszkaniach dwupoziomowych, o mniejszym metrażu. To idealne rozwiązanie, gdy w projekcie marzeń planujesz uwzględnić antresolę. Ponadto stopnie do tego rodzaju schodów mogą być wykonane przy użyciu drewna, stali, innych stopów metali czy szkła. Daje to dużo większą swobodę budowania i możliwość wykorzystania różnych połączeń. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach industrialnych; nowoczesnych i z awangardowym designem.

Kiedy sprawdzą się najlepiej?

Schody wykonane z metalu to świetny pomysł do mieszkań lub domów gdzie przeważa minimalizm. Tego typu wybór będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli myślisz o rezygnacji z klatki schodowej lub kiedy projekt nie przewiduje montażu schodów wykonanych z żelbetu. Często nie jest to pożądane rozwiązanie, ze względu na oszczędność miejsca. Właśnie wtedy najrozsądniej zdecydować się na spiralne schody metalowe. Dopełnieniem metalowych schodów będą stopnie ze szkła. Lekka konstrukcja sprawdzi się w mieszkaniu urządzonym w nowoczesnym stylu. 

Z pewnością warto zasięgnąć porady profesjonalnego projektanta wnętrz, który zaproponuje najlepsze rozwiązanie. To bardzo ważny element dekoracyjny, który wymaga szczególnej staranności w pracach wykończeniowych. Schody widać zaraz po wejściu do domu i w większych mieszkaniach, to główny widok z salonu. Wystrzegaj się topornych, betonowych konstrukcji, które przytłoczą pomieszczenie i optycznie je pomniejszą.

Zdj. główne: Lindsay Henwood/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ile kosztuje projekt kuchni?
Ile kosztuje projekt kuchni?
Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy stosunkowo dużo czasu, dlatego warto, żeby była stworzona zarówno funkcjonalnie, jak i estetycznie. Ile może kosztować gotowy projekt? Przekonaj się sam!
Jak wybrać idealne krzesła i ławki do poczekalni – poradnik dla placówek medycznych
Jak wybrać idealne krzesła i ławki do poczekalni – poradnik dla placówek medycznych
Poradnik, który pomoże Ci dobrze wyposażyć poczekalnię w Twojej placówce medycznej - od wyboru odpowiednich krzeseł, po praktyczne ławki.
Konkurs Young Design 2022 – do wygrania 20 000 zł!
Konkurs Young Design 2022 – do wygrania 20 000 zł!
Pasjonujesz się designem? Studiujesz albo ukończyłeś sztukę, architekturę czy wzornictwo? Zgłoś się do tegorocznej edycji Young Design!
Ostatnie wpisy