Red Dot 2021 – polskie projekty wśród międzynarodowych zgłoszeń
iNEWS
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Red Dot 2021 – polskie projekty wśród międzynarodowych zgłoszeń

Red Dot to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w świecie wzornictwa przemysłowego – tak elitarna, że nazywana jest „Oscarem designu”. W 2021 roku Polscy projektanci doczekali się aż 13 nagród!

Red Dot Design Award to swoista gwarancja najwyższej jakości w dziedzinie designu, która przyznawana jest przez niezależne, międzynarodowe jury już od 1955 roku. Co roku w zagłębiu Ruhry w Niemczech spotykają się eksperci, którzy nie tylko podziwiają produkty, ale również mogą je testować w warunkach, do jakich zostały stworzone – np. kroić nożem lub kierować w nich samochodem. Spośród 6500 zgłoszeń produktów z całego świata wyróżnionych zostało ponad 1500 – a nagrodzonych tytułem Red Dot: Best of the Best tylko 76 z nich! To dlatego Oscary designu uważane są za tak wielkie wyróżnienie. 

Nagrody przyznawane są w 3 kategoriach – projektowanie produktu, projektowanie komunikacji oraz projekty koncepcyjne.

Lista laureatów z Polski – Red Dot Design Award 2021

  1. FLEXX Design – ta marka podbiła tegoroczny plebiscyt nowatorskimi rozwiązaniami w zakresie oświetlenia wnętrz. Nagrodę Red Dot otrzymała lampa Boya oraz oprawy oświetleniowe.
  1. Vitrintec – ta polska marka wyróżniona została w tym roku za innowacyjne projekty pozwalające uczynić przestrzeń biurową ergonomiczną i designerską równocześnie. Nagrodzone zostały: bezszprosowy system ścianek działowych Pure Firestrop oraz systemy pozwalające uzyskać idealne parametry akustyczne – Silence oraz Ultrasilence Firestop.
  1. Bellamy – ta marka wyróżniona została za innowacyjne łóżeczko dla malucha, które rośnie wraz z dzieckiem. Ten ergonomiczny model UP! zachwyci wszystkich rodziców.
  1. Vasco Electronics – Vasco Translator M3 to urządzenie do nauki języków oraz podręczny gadżet, który ułatwi Ci podróżowanie. Obsługuje 70 języków, pozwala szybko uczyć się tych nowych, a także umożliwia tłumaczenie zdjęć – np. obcojęzycznych menu. 
  1. Healthup – AioCare to przenośny spirometr, który pozwala monitorować i leczyć choroby płuc – połączony jest z aplikacją, do której dostęp ma lekarz. Projekt został wyróżniony również ze względu na to, że odpowiada na aktualne potrzeby medyczne związane z pandemią COVID-19. 
  1. Zieta Studio – wyróżniony projekt to Ultraleggera 1660 – najlżejsze krzesło świata. Projekt wykonany z najwyższej jakości aluminium jest równocześnie zaskakująco wytrzymały.
  1. Opoczno – czerwona kropka trafiła także do płytek Color Crush marki Opoczno. Docenione zostało ich innowacyjne wzornictwo i wysoką jakość wykonania. 
  1. Hule – regał Lovebo to połączenie nowoczesnej formy z wyjątkową funkcjonalnością. Modułowy mebel może być poszerzany, dowolnie układany, a sama idea mebla zakłada dużą mobilność. 
  1. 4Kraft – kolejna marka, którą pokochają rodzice! Wyróżnione projekty to lekki i bezpieczny rowerek biegowy Goswift Black Volt, który ułatwia utrzymanie równowagi, oraz wielofunkcyjny wózek Everyday.
  1. Electrotile – Oscarem designu nagrodzone zostały także blachodachówki Etile, które łączą w sobie zalety tradycyjnego pokrycia dachowego oraz paneli fotowoltaicznych. Twój dach może być eko!

Zdj. główne:No Revisions/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pokój dla dziecka w beżach i brązach
Pokój dla dziecka w beżach i brązach
Chcesz urządzić pokój dla chłopca lub dziewczynki w odcieniach beżu oraz brązu i szukasz inspiracji? Poznaj najciekawsze aranżacje!
Gdynia design days – czas designu
Gdynia design days – czas designu
9 dni, 60 wydarzeń i 15 wystaw – tak podsumować można Gdynia Design Days. Co jeszcze działo się podczas tego wyjątkowego festiwalu?
Jak efektywnie pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów podczas generalnego porządku
Jak efektywnie pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów podczas generalnego porządku
Poznaj skuteczne metody na sprzątanie i pozbywanie się zbędnych przedmiotów. Porady, które pomogą Ci zrobić porządki bez stresu i zachować porządek na dłużej.
Ostatnie wpisy