„Gwieździsta noc” Van Gogha inspiracją klocków Lego
iNEWS
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

„Gwieździsta noc” Van Gogha inspiracją klocków Lego

Van Gogh to obok Picassa i Da Vinci jeden z najbardziej znanych malarzy świata. Jego malarstwo niejednokrotnie było inspiracją do tworzenia kolejnych dzieł sztuki czy produktów popkultury. Tak stało się i tym razem, kiedy twórcy najbardziej znanych klocków postanowili wypuścić do sprzedaży swoją wersję Gwieździstej nocy.

Lego to nie tylko zabawki dla dzieci

Po raz kolejny okazało się, że małe, doskonale znane wszystkim dzieciom na całym świecie klocki mogą stać się czymś więcej niż zabawką. Artyści dość często korzystają z nich, kiedy chcą wyrazić swoje poglądy, przelać zaangażowanie czy wywołać dyskusję. Jednym z bardziej znanych tego przykładów jest praca polskiego artysty Zbigniewa Libery przedstawiająca po złożeniu nazistowski obóz koncentracyjny.

Sztuka koloru

W ostatnim czasie student z Hongkongu Truman Cheng stworzył z klocków lego swoją wersję Gwieździstej nocy z 1552 klocków. Pracę postanowił wysłać do programu Lego Ideas, gdzie zdobyła ogromną liczbę głosów, co skłoniło producentów do wprowadzenia zestawu do regularnej sprzedaży. Pomysłodawca może liczyć na 1% zysków ze sprzedaży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czarne baterie łazienkowe trend nowoczesnych łazienek
Czarne baterie łazienkowe trend nowoczesnych łazienek
Czarne baterie łazienkowe. Czy to tylko tymczasowa moda? Sprawdź to z nami!
Jak dbać o dobre powietrze w pomieszczeniach?
Jak dbać o dobre powietrze w pomieszczeniach?
Dbanie o jakość powietrza, którym oddychamy to bezpośrednia troska o swoje zdrowie. Zobacz, jak oczyszczać powietrze w pomieszczeniach, w których przebywasz na co dzień.
Jakie są rodzaje rolet? Jakie są rodzaje rolet?
Jakie są rodzaje rolet? Jakie są rodzaje rolet?
Szukasz odpowiednich rolet do swojego mieszkania lub domu? Sprawdź, jaki masz wybór!
Ostatnie wpisy