Czym jest pożyczka bez BIK i czy warto z niej skorzystać?
INNE
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest pożyczka bez BIK i czy warto z niej skorzystać?

Artykuł sponsorowany

BIK to skrót od Biura Informacji Kredytowej, w którym gromadzona i udostępniana jest historia kredytowa klientów banków. Pożyczka bez BIK jest więc niczym innym, jak pożyczką gotówkową, udzielaną klientowi bez sprawdzania jego historii kredytowej. Pożyczka tego typu jest atrakcyjną opcją dla osób, których dane BIK wskazują na negatywną historię zobowiązań. Z tego rozwiązania najczęściej korzystają osoby zadłużone, w przypadku których wzięcie kredytu w banku jest niemożliwe.

Jakie informacje znajdują się w Biurze Informacji Kredytowej?

Biuro Informacji Kredytowej to ogólnopolski rejestr, w którym gromadzone są informacje dotyczące wszystkich zaciągniętych przez nas finansowych zobowiązań w banku. Mogą one dotyczyć na przykład kredytu konsumpcyjnego, mieszkaniowego czy odnawialnego. Ponadto w BIK znajdują się również informacje dotyczące m.in. kart kredytowych czy limitów debetowych rachunku. Ogólnie rzecz biorąc, dane w BIKU wskazują nie tylko na to, jakiego typu kredyty zostały przez nas zaciągnięte, ale również, w jaki sposób je spłacamy. Informacje te są wykorzystywane przez banki, m.in. przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu kolejnych kredytów.

Chwilówki bez BIK oferowane są jedynie na rynku pozabankowym, co dla niektórych osób może być ostatnią deską ratunku. Niestety obecnie lista takich firm jest stosunkowo niewielka, a więc przy wyborze pożyczkodawcy, warto upewnić się, że na pewno nie będzie zaglądał do naszego rejestru BIK. 

Gdzie można dostać szybką pożyczkę bez BIK?

Osoby zadłużone, często zastanawiają się, gdzie mogą dostać szybką pożyczkę bez BIK. Oczywiście znalezienie firmy, która oferuje takie usługi, jest znacznie trudniejsze niż w przypadku pozostałych chwilówek, ale wcale nie niemożliwe. Takie instytucje finansowe najszybciej można znaleźć przez internet, gdzie oferowanych jest wiele wygodnych chwilówek online. Można zgłosić się po nie bez wychodzenia z domu, co jest ogromnym komfortem i jednocześnie ogromną oszczędnością czasu. Ponadto, jak wiele firm podkreśla, pożyczki online to także gwarancja dyskrecji i anonimowości. Niekiedy jest to ważne dla zainteresowanych pożyczką.

Jak znaleźć listę firm, oferujących pożyczki bez BIK?

Świat internetu przepełniony jest licznymi treściami, reklamami i informacjami, z tego względu czasami naprawdę trudno jest znaleźć w nim to, czego aktualnie potrzebujemy. Tak jest właśnie w przypadku pożyczek bez BIK, dlatego w tym celu warto skorzystać z dedykowanego rozwiązania, jakim jest ranking i wyszukiwarka pożyczek w jednym. Serwisem, który oferuje takie możliwości, jest na przykład https://sowafinansowa.pl/. Na stronie można sprawdzić najbardziej opłacalne i optymalne opcje pożyczki bez BIK poprzez wprowadzenie kwoty i terminu spłaty, jaki nas interesuje. Jest to niezwykle wygodne i proste w obsłudze narzędzie, które z pewnością pomoże Ci w wyborze najatrakcyjniejszej oferty. Dzięki niemu przekonasz się, że lista firm, które oferują pożyczki bez BIK, wbrew pozorom, może być naprawdę długa.

Fot.: Steve Buissinne/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Malarstwo współczesne. Czy warto w nie inwestować?
Malarstwo współczesne. Czy warto w nie inwestować?
Jeśli zastanawiasz się, czy warto inwestować w malarstwo współczesne, przeczytaj artykuł, by stać się ekspertem w tym temacie.
Przegląd modnych tekstyliów do domu
Przegląd modnych tekstyliów do domu
Urządzasz właśnie mieszkanie i zastanawiasz się, jak wykończyć je w modny i przytulny sposób? Oto nasz przegląd tekstylnych dodatków, które doskonale wpisują się w najgorętsze trendy wnętrzarskie.
Jak technologie cyfrowe rewolucjonizują marketing w sektorze domu i ogrodu
Jak technologie cyfrowe rewolucjonizują marketing w sektorze domu i ogrodu
Poznaj, jak innowacje cyfrowe zmieniają sposób, w jaki firmy z branży domu i ogrodu prowadzą swoje kampanie marketingowe. Otwórz drzwi do przyszłości marketingu.
Ostatnie wpisy