Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalu biurowego?
ARCHITEKTURA I DESIGN
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalu biurowego?

Artykuł sponsorowany

Poszukujesz odpowiedniego lokalu biurowego dostosowanego do potrzeb Twojej działalności? Pomagamy w podjęciu decyzji.

Kupno czy wynajem?

Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą, a zyski płynące z nowej działalności dopiero zaczynają spływać na Twoje konto, z pewnością liczy się dla Ciebie każdy grosz. W takim przypadku lepiej postawić na wynajem lokalu – miesięczny koszt będzie prawdopodobnie bardziej optymalny niż wydatki związane z zakupem dowolnego miejsca na własność. Takie rozwiązanie posiada jeszcze dwie zasadnicze zalety: wynajmując gotowy lokal biurowy, nie inwestujesz w remont, a w przypadku zmiany Twojej sytuacji i konieczności zamknięcia działalności, nie masz niespłaconych i niewykorzystywanych pomieszczeń na głowie.

Wiele miejsc do wynajęcia w dowolnej lokalizacji znajdziesz tutaj: https://directoffice.pl/, a dzięki doświadczeniu i pomocy profesjonalistów, będziesz pewien, że wybrane przez Ciebie biuro spełnia wszystkie wymogi prawno-sanitarne.

Wymagania dotyczące pomieszczeń biurowych

Biura do wynajęcia są przeróżne i na pewno zastanawiasz się, które będzie najlepsze dla Twojej działalności. Musisz przede wszystkim pamiętać, że polskie prawo reguluje niektóre kwestie dotyczące komfortu i bezpieczeństwa pracowników. Ważna jest liczba zatrudnionych osób – według rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy minimalna powierzchnia biurowa na jedną osobę to 3,5 m2. Warto jednak pamiętać, że taka przestrzeń może okazać się za mała – komfort przy codziennej, kilkugodzinnej pracy zapewni minimum 7–10 m2 na osobę. Istotna będzie nie tylko powierzchnia, ale również wysokość lokalu – jeśli w pomieszczeniach będzie przebywać do 4 osób, może ona wynosić 2,5 m, ale jeżeli zatrudniasz większy zespół – powinno to być minimum 3 m.

Oczywiście, ważne są również inne aspekty wynajmowanego lokalu. Według norm bezpieczeństwa i higieny pracy, pomieszczenia biurowe powinny być czyste, a panująca w nich temperatura mieścić się w zakresie 20–24 stopni Celsjusza. Zwłaszcza w czasie chłodniejszych miesięcy należy zwrócić uwagę, aby temperatura nie spadała poniżej 18 stopni. Najlepiej jest pomyśleć o tych kwestiach z wyprzedzeniem i upewnić się, że w lokalu są zamontowane sprawne systemy grzewcze, klimatyzujące i wentylujące, które zapewnią odpowiednią temperaturę, wilgotność i cyrkulację powietrza.

Wybierz odpowiednią lokalizację

Jeśli Twoja branża wymaga kontaktu z klientem – na pewno lepiej będzie zainwestować w lokal przy uczęszczanych ulicach, blisko centrum miasta. Ważne są również możliwości dojazdu dla pracowników nieposiadających prawa jazdy. Czasami miejsce odpowiadające Twoim potrzebom może nie być dostępne do kupienia, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że w wybranej okolicy będziesz w stanie wynająć lokal. Biura do wynajęcia Warszawa oferują wiele takich miejsc, a jeśli pracujesz w innym mieście – na pewno znajdziesz coś dla siebie po zmianie filtrów.

Zdj. główne: Nastuh Abootalebi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kostka brukowa – jak o nią dbać?
Kostka brukowa – jak o nią dbać?
Zastanawiasz się, jak zachować kostkę brukową w dobrym stanie? Przeczytaj, jak dbać o nawierzchnię, aby otoczenie wokół Twojego domu cieszyło się świetnym wyglądem.
Jak panele grzewcze na podczerwień mogą zmienić twoje postrzeganie domowego komfortu?
Jak panele grzewcze na podczerwień mogą zmienić twoje postrzeganie domowego komfortu?
Poznaj panele grzewcze na podczerwień jako innowacyjne rozwiązanie zapewniające domowy komfort. Dowiedz się, jak technologia ta może poprawić Twoje doświadczenia z utrzymaniem ciepła w domu.
Wprowadzenie nowoczesnego designu do łazienki za pomocą ciemnych elementów wykończeniowych
Wprowadzenie nowoczesnego designu do łazienki za pomocą ciemnych elementów wykończeniowych
Drąży drogę przez ciemne detale, aby odświeżyć wygląd łazienki. Oto, jak wprowadzić nowoczesny design za pomocą ciemnych elementów wykończeniowych.
Ostatnie wpisy