Jak kupić mieszkanie od dewelopera?
ARCHITEKTURA I DESIGN
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak kupić mieszkanie od dewelopera?

Artykuł sponsorowany

Rynek mieszkaniowy jest w obecnych czasach bardzo trudny. Przez deficyt lokali na wynajem, niektórzy podejmują odważną decyzję o kupnie własnego mieszkania. Taki wybór wiąże się z dużymi inwestycjami i poważnymi zobowiązaniami, dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze i kupnie mieszkania, nawet z rynku pierwotnego. Podpowiadamy, jak z głową podejść do kupna mieszkania od dewelopera.   

Rozważ wszystkie za i przeciw   

Przed zakupem mieszkania zastanów się dobrze, z jakimi korzyściami, a jakimi wyrzeczeniami będzie wiązać się taka decyzja. Wielu osobom kupno lokalu własnościowego wydaje się rozwiązaniem idealnym i odpowiedzią na problemy, jednak może się okazać, że wygląda to tak kolorowo tylko na papierze. Przemyśl i przeanalizuj swoją sytuację życiową, finansową i zawodową, rozważ, czy zaciągnięcie kredytu w swojej obecnej sytuacji jest dobrym wyborem i jak wpłynie to na kolejnych kilkadziesiąt lat Twojego życia. Jeśli po dogłębnej analizie bilans wychodzi na plus, możesz śmiało zacząć szukać swojego wymarzonego lokum na przyszłe lata.  

Poszukaj zaufanej i rzetelnej firmy deweloperskiej  

W ostatnich latach na rynku pojawił się prawdziwy wysyp nowych deweloperów, którzy swoje projekty sprzedają jeszcze przed ich realizacją. Kupno mieszkania to ogromny wydatek, dlatego upewnij się, że deweloper, któremu jesteś skłonny zapłacić tak dużą kwotę, jest godny zaufania, a wybudowane pod jego sygnaturą konstrukcje są solidne i trwałe. Inwestycje deweloperskie to ogromne przedsięwzięcia, dlatego poważne i szanujące się firmy angażują do realizacji swoich projektów tylko najlepszych podwykonawców i fachowców oraz wykorzystują najwyższej jakości materiały budowlane. Przydatne mogą okazać się rekomendacje znajomych, którzy skorzystali z usług danej firmy deweloperskiej lub opinie byłych klientów. Dzięki temu w najpewniejszy sposób unikniesz oszustwa lub decyzji, której za kilka lat zaczniesz żałować.   

Zwróć uwagę na stan mieszkania  

Stan deweloperski to ogniwo pośrednie między stanem surowym, a wykończonym wnętrzem. Mieszkanie w stanie deweloperskim powinno być gotową bazą pod prace wykończeniowe i pozwolić na w miarę szybkie urządzenie wnętrza w wymarzony sposób. Przy wybieraniu lokum, podczas jego oglądania, zwróć uwagę na stan mieszkania, upewnij się, że jest ono odpowiednio przygotowane i umożliwi wprowadzenie się do niego w przeciągu kilku miesięcy. Oczywiście, w każdym mieszkaniu deweloperskim konieczne będą drobne szlify, jednak dobrze wykończone dla kupca lokal powinien pozwolić na wykonanie większości łatwych prac samodzielnie. Ściany powinny więc być wygipsowane i gotowe na gruntowanie i malowanie, a podłogi powinny mieć wyrównaną powierzchnię, by mieszkanie można było szybko wykończyć “pod klucz”.  

Fot.: RODNAE Productions/pexel.scom

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Schody metalowe wewnętrzne. Do jakich wnętrz pasują?
Schody metalowe wewnętrzne. Do jakich wnętrz pasują?
Chcesz zastosować schody metalowe w swoim domu, ale nie wiesz, czy to dobry wybór? Poznaj ich zalety!
Targi Gardenia 2022 już w listopadzie!
Targi Gardenia 2022 już w listopadzie!
Dowiedz się więcej na temat Targów Gardenia 2022! Najważniejsze informacje o wydarzeniu u nas!
Jak wybrać idealne oświetlenie solarne dla twojego ogrodu: poradnik krok po kroku
Jak wybrać idealne oświetlenie solarne dla twojego ogrodu: poradnik krok po kroku
Odkryj, jak wybrać idealne oświetlenie solarne do twojego ogrodu krok po kroku. Przeczytaj praktyczne wskazówki, przedstawiające różne typy lamp solarnych, ich zastosowania i korzyści.
Ostatnie wpisy