Krzesła lekkie jak piórko – od Oskara Zięty
ARCHITEKTURA I DESIGN
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Krzesła lekkie jak piórko – od Oskara Zięty

Oskar Zięta to utalentowany artysta, który w marcu 2021 roku otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Award za stworzenie ultralekkiego krzesła z blachy. W czym tkwi wyjątkowość tego projektu?

Najlżejsze krzesło świata – Ultraleggera 1660

Oskar Zięta już wiele lat temu zasłynął jako projektant mebli przyszłości. W 2019 roku zaprojektował ULTRALEGGERA 1660 – niezwykłe krzesło wagi piórkowej, które – jak sama nazwa wskazuje – waży ok. 1660 g! Taka niska waga była możliwa do osiągnięcia dzięki zastosowaniu wysokiej klasy aluminium oraz innowacyjnej technologii FiDU. 

Krzesło jest funkcjonalne, stabilne, trwałe i bardzo estetyczne. Co ciekawe, ten nowoczesny mebel Studia Zięta w 100% nadaje się do recyklingu. Przeprowadzone testy przez projektanta dowiodły, że krzesło wytrzyma obciążenie nawet 1208 kg, co jest imponującym wynikiem.

Zdj. główne: Anthony Tran/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ciemna kuchnia i jasne dodatki. Propozycje aranżacji
Ciemna kuchnia i jasne dodatki. Propozycje aranżacji
Dobierz jasne dodatki do ciemnej kuchni, by cieszyć się nowoczesnym, eleganckim wnętrzem!
Biznesowe Targi Wnętrz już w październiku!
Biznesowe Targi Wnętrz już w październiku!
Interesujesz się wyposażeniem oraz aranżacją wnętrz i designem? To bez wątpienia musisz odwiedzić Biznesowe Targi Wnętrz! Odbędą się już jesienią!
Jak wybrać narożnik na nóżkach do salonu?
Jak wybrać narożnik na nóżkach do salonu?
Poradnik wyboru narożnika na nóżkach, zaprojektowany, aby pomóc Ci znaleźć idealne meble do twojego salonu. Dowiedz się, jakie są najważniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę.
Ostatnie wpisy