Krzesła lekkie jak piórko – od Oskara Zięty
ARCHITEKTURA I DESIGN
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Krzesła lekkie jak piórko – od Oskara Zięty

Oskar Zięta to utalentowany artysta, który w marcu 2021 roku otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Award za stworzenie ultralekkiego krzesła z blachy. W czym tkwi wyjątkowość tego projektu?

Najlżejsze krzesło świata – Ultraleggera 1660

Oskar Zięta już wiele lat temu zasłynął jako projektant mebli przyszłości. W 2019 roku zaprojektował ULTRALEGGERA 1660 – niezwykłe krzesło wagi piórkowej, które – jak sama nazwa wskazuje – waży ok. 1660 g! Taka niska waga była możliwa do osiągnięcia dzięki zastosowaniu wysokiej klasy aluminium oraz innowacyjnej technologii FiDU. 

Krzesło jest funkcjonalne, stabilne, trwałe i bardzo estetyczne. Co ciekawe, ten nowoczesny mebel Studia Zięta w 100% nadaje się do recyklingu. Przeprowadzone testy przez projektanta dowiodły, że krzesło wytrzyma obciążenie nawet 1208 kg, co jest imponującym wynikiem.

Zdj. główne: Anthony Tran/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać biuro dla swojej firmy?
Jak wybrać biuro dla swojej firmy?
Odkryj kryteria, dzięki którym wybierzesz idealne biuro dla swojej firmy. Zrozum, na co zwrócić uwagę i jak uniknąć błędów.
Faded colours – Przygaszone kolory jako trendy wnętrzarskie
Faded colours – Przygaszone kolory jako trendy wnętrzarskie
Stonowane kolory w aranżacji wnętrz, czyli powrót do natury i krok w stronę uzyskania wewnętrznego spokoju w czasach rozwoju technologicznego.
Pandemiczne akcesoria Benjamina Huberta
Pandemiczne akcesoria Benjamina Huberta
Chcesz kupić środki ochrony osobistej, które zapewnią Ci bezpieczeństwo w czasie pandemii i jednocześnie będą stylowe? Poznaj najnowszą kolekcję akcesoriów Benjamina Huberta dla marki Never Go Alone.
Ostatnie wpisy