Flipowanie mieszkań, czyli jak wyremontować i sprzedać z zyskiem mieszkanie?
WNĘTRZE I OGRÓD
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Flipowanie mieszkań, czyli jak wyremontować i sprzedać z zyskiem mieszkanie?

Posiadanie nieruchomości mieszkalnych cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów detalicznych z wielu następujących powodów:

  1. Nieruchomości mogą zapewnić bardziej przewidywalne zyski niż akcje i obligacje.
  2. Nieruchomości stanowią zabezpieczenie przed inflacją, ponieważ stawki czynszu i przepływy pieniężne z inwestycji zwykle rosną co najmniej o tyle, o ile rośnie stopa inflacji.
  3. Nieruchomości stanowią doskonałe miejsce na magazynowanie kapitału w czasach, gdy nie masz pewności co do perspektyw na akcje i obligacje.
  4. Kapitał utworzony w ramach inwestycji w nieruchomości stanowi doskonałą bazę do finansowania innych możliwości inwestycyjnych. Zamiast zaciągać pożyczki w celu pozyskania kapitału do zainwestowania (tj. kupować akcje z marżą), inwestorzy mogą zaciągać pożyczki pod zastaw swojego kapitału, aby sfinansować inne projekty.
  5. Możliwość odliczenia od podatku odsetek od kredytu hipotecznego sprawia, że ​​kredyt pod zastaw domu jest atrakcyjny.
  6. Oprócz zapewniania przepływu środków pieniężnych dla właścicieli nieruchomości mieszkalne mogą być również wykorzystywane do celów mieszkaniowych lub innych.

>> Przeczytaj także: Jakie nieruchomości są najlepsze do flipowania?

Dochód pasywny a dochód aktywny

Jedną z kluczowych różnic między kupowaniem a posiadaniem i flipowaniem nieruchomości jest to, że ta pierwsza może zapewnić pasywny dochód, podczas gdy druga oferuje dochód aktywny.

Dochód pasywny to pieniądze zarabiane na inwestycjach, które nadal przynoszą dochód bez żadnego istotnego udziału z Twojej strony. Może to pochodzić z akcji i obligacji lub z posiadania nieruchomości na wynajem i otrzymywania dochodu z najmu każdego miesiąca, pod warunkiem, że zatrudniasz firmę zarządzającą do wykonania wszystkich wymaganych zadań, takich jak znalezienie najemców, pobieranie czynszu i zajmowanie się utrzymaniem.

Dochód aktywny to pieniądze, które zarabiasz w zamian za wykonywaną pracę. Obejmuje to twoje wynagrodzenie z pracy, a także zyski, które zarabiasz na flipowaniu domów. Flipowanie jest uważane za aktywny dochód, niezależnie od tego, czy wykonujesz fizyczną pracę związaną np. z usuwaniem podłóg. Wciąż jest to biznes, w który się angażujesz; znajdowanie nieruchomości do flipowania, kupowanie jej, uzyskiwanie ubezpieczenia, nadzorowanie wykonawców, zarządzanie projektem to również praca włożona w uzyskanie pieniędzy.

flipowanie mieszkań
Photo by starush from Freepik.com

Dwa sposoby na flipowanie

Pierwszy to domy lub mieszkania, które można kupić poniżej aktualnej wartości rynkowej, ponieważ właściciele znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Drugi to element mocujący, właściwość z problemami strukturalnymi, projektowymi lub warunkami, które można przezwyciężyć, aby stworzyć wartość.

Inwestorzy, którzy koncentrują się na nieruchomościach znajdujących się w trudnej sytuacji, robią to, identyfikując właścicieli domów, którzy nie mogą już zarządzać swoimi nieruchomościami ani ich utrzymywać, lub znajdując nieruchomości, które są nadmiernie obciążone i są zagrożone niewypłacalnością. Z drugiej strony, ci, którzy preferują naprawę, będą przebudowywać lub ulepszać nieruchomość, tak aby działała lepiej dla właścicieli domów lub była bardziej wydajna dla najemców mieszkań.

Kupujący, używający tej taktyki, polega na zainwestowanej pracy w celu zwiększenia wartości, zamiast po prostu kupować nieruchomość po niskich kosztach, aby uzyskać wysokie zwroty z inwestycji. Oczywiście możliwe jest połączenie tych dwóch strategii podczas flipowania i wiele osób właśnie to robi.

Zaleta – potencjalnie bezpieczniejsza inwestycja

W przeciwieństwie do giełdy, która może się zmienić w ciągu dnia, rynki nieruchomości są często bardziej przewidywalne. W pewnym sensie flipowanie można uznać za bezpieczniejszą strategię inwestycyjną, ponieważ ma na celu utrzymywanie kapitału na ryzyku przez minimalny czas. Brakuje również ryzyka związanego z zarządzaniem i leasingiem nieodłącznie związanym z posiadaniem nieruchomości – nie wspominając o kłopotach związanych ze znalezieniem najemców, pobieraniem czynszów i utrzymaniem nieruchomości.

Wada – koszty

Flipowanie może powodować problemy z kosztami, których nie napotkasz przy długoterminowych inwestycjach. Wydatki związane z takim przedsięwzięciem mogą wymagać dużych pieniędzy, co prowadzi do problemów z przepływem gotówki. Ponieważ koszty transakcji są bardzo wysokie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Paradyż My Way by Gosia Baczyńska – wspaniałe efekty współpracy!
Paradyż My Way by Gosia Baczyńska – wspaniałe efekty współpracy!
Te płytki to połączenie nieoczywistej kolorystyki, zaskakującej struktury i niesamowitego artyzmu. Współpraca Paradyżu z Gosią Baczyńską to prawdziwy sukces!
Jak wykorzystać profilowane drewno z modrzewia syberyjskiego w aranżacji wnętrz?
Jak wykorzystać profilowane drewno z modrzewia syberyjskiego w aranżacji wnętrz?
Odkryj niezwykłe możliwości jakie niesie za sobą modrzew syberyjski w aranżacji wnętrz. Poznaj praktyczne porady i fascynujące inspiracje.
Co brać pod uwagę przy projektowaniu basenu?
Co brać pod uwagę przy projektowaniu basenu?
Marzysz o domu z basenem i chcesz zdecydować się na budowę zbiornika w ogrodzie? Zobacz, jakie aspekty brać pod uwagę przy projektowaniu przydomowego basenu.
Ostatnie wpisy