Konkurs Sustainable Lamp – eko design. Lampy z odpadów!
iNEWS
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Konkurs Sustainable Lamp – eko design. Lampy z odpadów!

Rocznie wytwarzamy ponad 2,1 miliarda ton odpadów, a zaledwie 9 proc. z nich poddawana jest recyklingowi. W ramach promocji idei zrównoważonego rozwoju, coroczny konkurs odbywający się podczas Targów Światło, przyjął w tej edycji temat przewodni „Sustainable Lamp, czyli lampa z poprodukcyjnych materiałów odpadowych. 

Z całości wytwarzanych przez nas śmieci, aż 10 proc. to odpady po procesach produkcyjnych. W związku z tym rośnie liczba przedsiębiorstw zdecydowanych wdrożyć w swoje struktury proekologiczne rozwiązania. Jednym z takich rozwiązań jest idea gospodarki cyrkularnej, której celem jest możliwie najdłuższe wykorzystywanie wyprodukowanych zasobów oraz naprawianie, odnawianie i wtórne wykorzystywanie materiałów. W ideę tę wpisuje się tegoroczny konkurs „Sustainable Lamp” organizowany w ramach Targów Światło.

Konkurs promuje ideę zrównoważonego rozwoju, kładąc nacisk na możliwości wykorzystywania odpadów z procesów produkcyjnych do tworzenia nowoczesnych produktów. Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie lampy z poprodukcyjnych materiałów odpadowych w połączeniu z technologią LED. Projektanci mają skupić się na rozwiązaniach jak najbardziej przyjaznych środowisku.

Źródło: Wzornik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*