Konkurs Sustainable Lamp – eko design. Lampy z odpadów!
iNEWS
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Konkurs Sustainable Lamp – eko design. Lampy z odpadów!

Rocznie wytwarzamy ponad 2,1 miliarda ton odpadów, a zaledwie 9 proc. z nich poddawana jest recyklingowi. W ramach promocji idei zrównoważonego rozwoju, coroczny konkurs odbywający się podczas Targów Światło, przyjął w tej edycji temat przewodni „Sustainable Lamp, czyli lampa z poprodukcyjnych materiałów odpadowych. 

Z całości wytwarzanych przez nas śmieci, aż 10 proc. to odpady po procesach produkcyjnych. W związku z tym rośnie liczba przedsiębiorstw zdecydowanych wdrożyć w swoje struktury proekologiczne rozwiązania. Jednym z takich rozwiązań jest idea gospodarki cyrkularnej, której celem jest możliwie najdłuższe wykorzystywanie wyprodukowanych zasobów oraz naprawianie, odnawianie i wtórne wykorzystywanie materiałów. W ideę tę wpisuje się tegoroczny konkurs „Sustainable Lamp” organizowany w ramach Targów Światło.

Konkurs promuje ideę zrównoważonego rozwoju, kładąc nacisk na możliwości wykorzystywania odpadów z procesów produkcyjnych do tworzenia nowoczesnych produktów. Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie lampy z poprodukcyjnych materiałów odpadowych w połączeniu z technologią LED. Projektanci mają skupić się na rozwiązaniach jak najbardziej przyjaznych środowisku.

Źródło: Wzornik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowy katalog Domoteki! Zobacz najmodniejsze propozycje
Nowy katalog Domoteki! Zobacz najmodniejsze propozycje
To prawdziwa interaktywna mapa inspiracji. Każdy pasjonat urządzania wnętrz musi zajrzeć do nowej odsłony Katalogu Produktowego Domoteki!
Dysze napływowe – jak optymalnie je dobrać i zamontować w twoim basenie
Dysze napływowe – jak optymalnie je dobrać i zamontować w twoim basenie
Odkryj tajniki wyboru i instalacji dysz napływowych do basenu. Poradnik dla każdego posiadacza basenu, który chce uzyskać maksimum efektywności i komfortu.
Jak wybrać idealną lampę wiszącą do jadalni?
Jak wybrać idealną lampę wiszącą do jadalni?
Odkryj praktyczne wskazówki, które pomogą Ci wybrać doskonałą lampę wiszącą, wpasowującą się w klimat jadalni i zapewniającą odpowiednie oświetlenie.
Ostatnie wpisy