Kolor roku 2021 ogłoszony przez Kapitułę Pantone
ARCHITEKTURA I DESIGN
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kolor roku 2021 ogłoszony przez Kapitułę Pantone

Pantone to amerykański instytut, który dosłownie i w przenośni nadaje kolor Twojemu życiu! Pantone jest autorem i wydawcą skali kolorów, która stała się wzorcem dla wszystkich, którzy działają w powiązanych branżach. Kapituła ogłosiła już kolor tego roku! Jeśli jesteś ciekawa, jaki kolor jest najbardziej pożądany w tym sezonie, zapraszam do lektury!

Pantone to ustandaryzowany system kolorów. Szczególnie ważny, gdy musisz ustalić konsystencję koloru. Jeśli projektujesz ulotkę, która ma mieć logo Twojej firmy w kolorze Pantone pomarańczowy 21, musisz przekazać tę informację projektantom i grafikom. Dzięki temu kolor będzie dokładnie taki, jaki sobie wymarzyłaś. 

>> Przeczytaj także: Złote baterie łazienkowe. Hit czy kicz?

Firma zaskoczyła wszystkich, którzy czekali na informację o kolorze roku 2021. Nie podała bowiem jednego koloru, a dwa! Być może pamiętasz, że podobna sytuacja miała miejsce w 2016 roku, gdy Pantone postawiło na pastelowe odcienie różu i niebieskiego.

paleta kolorów
Photo by: Jeffrey Greenberg/Universal Images Group via Getty Images

Jakie kolory zostały kolorami roku 2021 wg Pantone?

PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 Illuminating Yellow. Z jednej strony szarość, która dopadła nas wraz z przyjściem pandemii, a z drugiej pozytywny, słoneczny, napawający optymizmem żółty. Żeby dodać sił i wiary, że jeszcze będzie dobrze. Po każdej burzy wychodzi przecież słońce!

Szary symbolizuje neutralność i balans. To kompromis pomiędzy czarnym i białym. Niesie za sobą pewnego rodzaju smutek i nostalgię. Z powodu pandemii musieliśmy dopasować się do nowej rzeczywistości. Pantone wspaniale odrobiło swoje zadanie, wybierając jako kolor roku również żółty. Jeden z najbardziej olśniewających kolorów w całej palecie barw. Kolor radości, optymizmu i kreatywności. Odcień wakacji, słońca i plażowego piasku! Zestawienie tych kolorów pojawiło się także na wybiegach mody. Połączenie tych kolorów wygląda rewelacyjnie. 

Ta para kolorów zainspirowała również branżę wnętrzarską. Szare i żółte dodatki nadadzą wnętrzu charakteru i wyrazu. A do tego są bardzo trendy. Niektórzy poszli jeszcze dalej i postawili na kolory Pantone 2021 w swoich weselnych kreacjach.

Na ogłoszenie kombinacji kolorów 2021 czekały też stylistki paznokci. Jeśli do tej pory nie myślałaś poważnie o zestawieniu ze sobą tych dwóch kolorów, tylko spójrz, jak świetnie to wygląda na paznokciach!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Start konkursu „AXOR. Luksus nie wymaga przestrzeni” 5 lipca
Start konkursu „AXOR. Luksus nie wymaga przestrzeni” 5 lipca
Dobry design zasługuje na wyróżnienie. Dlatego warto zgłosić się do konkursu „AXOR. Luksus nie wymaga przestrzeni”. Sprawdź, jakie wymagania trzeba spełniać!
Jak wybrać najlepsze okna aluminiowe do naszego domu?
Jak wybrać najlepsze okna aluminiowe do naszego domu?
Odkryj przewodnik ekspertów na temat wyboru idealnych okien aluminiowych dla twojego domu. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i jakie są zalety tego rozwiązania.
Nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania dla małych łazienek
Nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania dla małych łazienek
Czy małe pomieszczenia zawsze muszą być dużym wyzwaniem? Niekoniecznie! Sprawdź, co możesz zrobić, aby Twoja łazienka wyglądała pięknie i była wygodna mimo małego rozmiaru.
Ostatnie wpisy