Kolor roku 2021 ogłoszony przez Kapitułę Pantone
ARCHITEKTURA I DESIGN
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kolor roku 2021 ogłoszony przez Kapitułę Pantone

Pantone to amerykański instytut, który dosłownie i w przenośni nadaje kolor Twojemu życiu! Pantone jest autorem i wydawcą skali kolorów, która stała się wzorcem dla wszystkich, którzy działają w powiązanych branżach. Kapituła ogłosiła już kolor tego roku! Jeśli jesteś ciekawa, jaki kolor jest najbardziej pożądany w tym sezonie, zapraszam do lektury!

Pantone to ustandaryzowany system kolorów. Szczególnie ważny, gdy musisz ustalić konsystencję koloru. Jeśli projektujesz ulotkę, która ma mieć logo Twojej firmy w kolorze Pantone pomarańczowy 21, musisz przekazać tę informację projektantom i grafikom. Dzięki temu kolor będzie dokładnie taki, jaki sobie wymarzyłaś. 

>> Przeczytaj także: Złote baterie łazienkowe. Hit czy kicz?

Firma zaskoczyła wszystkich, którzy czekali na informację o kolorze roku 2021. Nie podała bowiem jednego koloru, a dwa! Być może pamiętasz, że podobna sytuacja miała miejsce w 2016 roku, gdy Pantone postawiło na pastelowe odcienie różu i niebieskiego.

paleta kolorów
Photo by: Jeffrey Greenberg/Universal Images Group via Getty Images

Jakie kolory zostały kolorami roku 2021 wg Pantone?

PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 Illuminating Yellow. Z jednej strony szarość, która dopadła nas wraz z przyjściem pandemii, a z drugiej pozytywny, słoneczny, napawający optymizmem żółty. Żeby dodać sił i wiary, że jeszcze będzie dobrze. Po każdej burzy wychodzi przecież słońce!

Szary symbolizuje neutralność i balans. To kompromis pomiędzy czarnym i białym. Niesie za sobą pewnego rodzaju smutek i nostalgię. Z powodu pandemii musieliśmy dopasować się do nowej rzeczywistości. Pantone wspaniale odrobiło swoje zadanie, wybierając jako kolor roku również żółty. Jeden z najbardziej olśniewających kolorów w całej palecie barw. Kolor radości, optymizmu i kreatywności. Odcień wakacji, słońca i plażowego piasku! Zestawienie tych kolorów pojawiło się także na wybiegach mody. Połączenie tych kolorów wygląda rewelacyjnie. 

Ta para kolorów zainspirowała również branżę wnętrzarską. Szare i żółte dodatki nadadzą wnętrzu charakteru i wyrazu. A do tego są bardzo trendy. Niektórzy poszli jeszcze dalej i postawili na kolory Pantone 2021 w swoich weselnych kreacjach.

Na ogłoszenie kombinacji kolorów 2021 czekały też stylistki paznokci. Jeśli do tej pory nie myślałaś poważnie o zestawieniu ze sobą tych dwóch kolorów, tylko spójrz, jak świetnie to wygląda na paznokciach!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*