Czy warto wykorzystywać reklamy Google Ads w działaniach marketingowych?
Nowoczesny marketing w branży
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy warto wykorzystywać reklamy Google Ads w działaniach marketingowych?

Z wyszukiwarki Google korzysta nawet 97% użytkowników internetowych z całego świata, co czyni tę przestrzeń doskonałym miejscem do zareklamowania swojej marki. Jak to zrobić? Najlepiej wykorzystując reklamy Google Ads.

Google Ads to największy na świecie system reklamowy, wcześniej był znany pod nazwą Google Adwords. Umożliwia on emisję reklam tekstowych, graficznych i w formie video oraz pozwala na promowanie swojej firmy w internecie, docieranie do szerokiego grona nowych odbiorców i pozyskiwanie kolejnych klientów. Dzięki Google Ads możemy nie tylko tworzyć kampanie reklamowe, lecz także zarządzać nimi i analizować je, a tym samym lepiej je dopasowywać do zainteresowań i potrzeb użytkowników.

Skuteczność Google Ads 

W systemie Google Ads mamy do wyboru kilka typów reklam, dzięki czemu możemy precyzyjniej opracować i umiejscowić nasze treści. Reklamy mogą wyświetlać się w:

 • płatnych wynikach wyszukiwania,
 • sieci partnerskiej Google,
 • YouTube,
 • przez pocztę elektroniczną Gmail,
 • Google zakupy,
 • aplikacjach.

Możemy również wykorzystywać różne formy reklam Google Ads:

 • reklamy tekstowe – zachęcają do kliknięcia w opis,
 • reklamy graficzne – mają formę zdjęcia, grafiki, gifu,
 • reklamy wideo – krótkie, atrakcyjne filmiki,
 • reklamy produktowe – pokazują zdjęcia produktów z ceną i najważniejszymi informacjami,
 • reklamy aplikacji – promują aplikacje,
 • reklamy elastyczne – dopasowują się do miejsca, w którym się wyświetlają,
 • reklamy Zadzwoń – promują kontakt telefoniczny.

Dlaczego reklamy Google Ads są tak skuteczne? Przede wszystkim istotna jest możliwość pełnej konfiguracji reklam i całych kampanii. Jeśli wykonamy dokładną analizę rynku, będziemy mogli stworzyć przekaz reklamowy, który dotrze do ściśle określonej grupy odbiorców w konkretnej lokalizacji. Dzięki temu są większe szanse, że użytkownik zainteresuje się daną reklamą. W tworzeniu przekazów w Google Ads wykorzystuje się różne kryteria, na przykład geograficzne, demograficzne, tematyczne. Gotowe treści możemy kontrolować i modyfikować, sprawdzać efektywność, co sprawia, że ten system reklamowy jest bardzo elastyczny i odpowiada na potrzeby nie tylko użytkowników internetowych, lecz także reklamodawców.

Reklamy Google Ads mogą stanowić większą część rozbudowanych strategii digital marketingowych. Co to jest digital marketing? To działalność reklamowa oparta tylko na mediach cyfrowych. W digital marketingu stawia się na content marketing, czyli tworzenie użytecznych i unikalnych treści, obecność w social media, która pomaga w budowaniu zaangażowanej społeczności wokół marki, optymalizację stron internetowych pod wyszukiwarki, aby mogły wyświetlać się na wysokich miejscach w wynikach, oraz opracowywanie płatnych kampanii reklamowych, takich jak właśnie Google Ads. Zaletą digital marketingu jest jego mierzalność, targetowanie i koszty, które możemy dopasowywać do własnych możliwości finansowych. Efekty są zauważalne niemal natychmiast ze względu na specyfikę internetowego środowiska.

Zdjęcie główne: Firmbee.com/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Forum Techniki Świetlnej LUMENtech jednak w 2021 roku
Forum Techniki Świetlnej LUMENtech jednak w 2021 roku
Forum Techniki Świetlnej LUMENtech to okazja do poznania nowych technologii w branży oświetleniowej i elektrotechnicznej, a także nawiązania cennych kontaktów. Poznaj nową datę tego wydarzenia!
Warsaw Home and Contract 2022 – co już wiemy?
Warsaw Home and Contract 2022 – co już wiemy?
Już w październiku tego roku odbędzie się 6. Edycja Biznesowych Targów Wnętrz. Poznaj główne wydarzenia tych najważniejszych targów branżowych w naszej części Europy.
Weekend w Paryżu. 3 dni na zwiedzanie miasta
Weekend w Paryżu. 3 dni na zwiedzanie miasta
Wybierasz się do Paryża, ale masz tylko trzy dni na zwiedzanie? Zobacz, co koniecznie musisz zobaczyć.
Ostatnie wpisy