Co można znaleźć na aukcjach dzieł sztuki?
TARGI I EVENTY
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Co można znaleźć na aukcjach dzieł sztuki?

Artykuł sponsorowany

Do niedawna udział w licytacjach na aukcjach dzieł sztuki był zarezerwowany wyłącznie dla elit. Bogaci ludzie z wyższych sfer bawili się na bankietach łączonych z aukcjami, które dla przeciętnego Kowalskiego były owiane tajemnicą. W czasach Internetu wszystko jest możliwe, a świat dzieł sztuki otworzył się także na zwykłych ludzi. Opowiadamy o tym, co można znaleźć na aukcjach dzieł sztuki. 

Antyki i stare monety  

Sztuka to nie tylko obrazy i rzeźby. Bogato zdobione, piękne, stare meble mogą być jeszcze lepszą dekoracją domu niż dzieła uznanych artystów. Antyki to często spotykany na licytacjach towar. Takie meble nie należą do tanich, jednak okazy znalezione i zakupione na aukcjach są w domu prawdziwym klejnotem. Ogromnym rarytasem dla kolekcjonerów są także stare monety, które możesz kupić na aukcjach. Niektóre bardzo rzadkie okazy, na jakie można trafić mogą zachwycić pasjonatów numizmatyki. Aukcje starych monet są idealnym miejscem dla hobbystów oraz entuzjastów i kolekcjonerów antyków.   

Obrazy  

Rozmaite okazy sztuki malarskiej możesz upolować na aukcjach dzieł sztuki. Licytacje obrazów to niemała gratka dla osób zakochanych w sztuce. Możesz na nich znaleźć fantastyczne dzieła za naprawdę okazyjne ceny. Zarówno oryginały, jak i doskonałe reprodukcje wspaniałych obrazów mniej i bardziej popularnych artystów, jakie możesz wylicytować na aukcjach, są świetną inwestycją również na przyszłość. Ceny dzieł malarskich często rosną z czasem. Jeśli znasz się na sztuce i orientujesz się, jacy malarze prosperują obecnie najlepiej, możesz kupić ich dzieło niezbyt drogo, by za kilka lat sprzedać je za wielokrotność tej kwoty. Aukcje dzieł sztuki nie są przeznaczone tylko dla kupujących, na niektóre licytacje możesz wystawić okazy ze swojej kolekcji. To fantastyczna okazja dla kolekcjonerów, inwestorów oraz biznesmenów. 

Nowoczesne dzieła sztuki   

Doskonałym sposobem na to, by udekorować swój dom i wprowadzić do jego wystroju nieco kultury wysokiej, są aukcje sztuki młodej. Są to dzieła powstałe w okresie od końca dwudziestego wieku do czasów obecnych. Dzięki temu, że są to młode okazy, ich cena wywoławcza jest niezwykle okazyjna. W ten sposób możesz wyposażyć swój dom w naprawdę piękne, nowoczesne i wyjątkowe obrazy. Zarówno kolekcjonerzy sztuki, jak i znawcy tej dziedziny potrafią odkryć i zakupić w tych licytacjach fenomenalne okazy nawet poniżej ich realnej wartości. Sztuka nowoczesna zazwyczaj doskonale wpasowuje się w różnorodne style i trendy wnętrzarskie, dlatego często pasują do wystroju domu czy mieszkania.

Na internetowych aukcjach i licytacjach sztuki oraz antyków codziennie pojawiają się nowe okazje, zazwyczaj w dość sporym rozstrzale cenowym, dzięki czemu większość osób będzie w stanie znaleźć tam coś na swoją kieszeń. Udział w licytacjach może też pomóc Ci się wzbogacić i zarobić naprawdę duże kwoty na dziełach, które przez lata w Twojej kolekcji zyskały na wartości. To również wspaniałe miejsce dla hobbystów, kolekcjonerów i pasjonatów sztuki. Nie tylko właściciele galerii sztuki i innych wystaw są upoważnieni do licytowania dzieł na aukcjach. Jeśli marzysz o tym, by w Twoim salonie wisiał obraz z prawdziwego zdarzenia, odwiedź najbliższą aukcję sztuki i znajdź tam idealny okaz dla siebie.

Zdj. główne: Raychan/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy rzeźba w ogrodzie może zmienić jego charakter?
Odkryj, jak rzeźba może zaskakująco odmienić wygląd i atmosferę Twojego ogrodu. Jasno zilustrujemy to na kilku inspirujących przykładach.
Te meble sprawdzą się w każdym ogrodzie
Te meble sprawdzą się w każdym ogrodzie
Szukasz mebli zewnętrznych, które sprawdzą się w Twojej przestrzeni? Określ styl swojego ogrodu, stwórz doskonałą aranżację i wybierz wyposażenie z trwałych, jakościowych materiałów, a potem ciesz się wdrożonymi rozwiązaniami przez długie lata.
Płytki – sposób na unowocześnienie wnętrza
Płytki – sposób na unowocześnienie wnętrza
Szukasz unikalnego sposobu na odświeżenie starych ścian? Wyłóż je płytkami!
Ostatnie wpisy