Na to czeka cały świat! Salone del Mobile Milano
TARGI I EVENTY
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Na to czeka cały świat! Salone del Mobile Milano

Nieprzypadkowo to Mediolan stał się miastem, w którym odbywają się jedne z najbardziej wyczekiwanych targów meblowych w Europie. We wrześniu 1961 roku Salone del Mobile miało tutaj swój debiut. Odwiedzający targi mogli znaleźć tam wszystko, by uczynić swój dom jeszcze piękniejszym i wygodniejszym. 

Historia targów

Pionierzy rynku od lat prezentują na targach swoje meble, które niezmiennie zachwycają gości z każdego zakątka świata. Targi rozwijały się w zaskakującym tempie. Zaczęło się dość skromnie. Ponad 300 wystawców na 11 tys. m2 i 12 tys. odwiedzających w 1961 r.  Liczby te szybko przerodziły się w 2500 wystawców na 230 tys. m2  i 300 tys. odwiedzających! Historia i sukces targów pozwoliły im zająć pozycję lidera, którym są do dziś. 

 Warto uwierzyć w swoje pomysły

Targi miały za zadanie pomóc małym, lokalnym wytwórcom mebli sprzedaż do innych krajów. Grupa producentów zdecydowała się na rozmowę z organizatorami mediolańskich targów. Zaproponowali im zorganizowanie osobnych targów tematycznych dla producentów mebli. Pomysł nie znalazł poklasku. Wśród organizatorów kwietniowych znanych targów Campionaria Trade panowało przekonanie, że nikt nie przyjdzie na targi poświęcone tylko meblom. Inicjatorzy jednak nie stracili zapału. Postawili wszystko na jedną kartę i powiedzieć, że im się udało, to jakby nie powiedzieć nic. Odnieśli międzynarodowy sukces!

>> Przeczytaj także: Znamy terminy targów. Zobacz, jakie wydarzenia pojawią się w 2021 roku

Numer jeden pośród targów mebli

Entuzjazm i wiara w swoje pomysły wraz ze sprzyjającą gospodarką już w 1967 r. pozwoliła targom na umiędzynarodowienie. Z każdym rokiem rozwijały się i powiększały. Oświetlenie, meble łazienkowe, meble kuchenne, innowacje i technologie, akcesoria meblowe, które zaczęły gościć na targach, pozwoliły zawładnąć całym system związanym z branżą meblową. Przez klasykę po nowoczesność i wyznaczanie trendów. Dzięki targom zmieniło się postrzeganie naszych wnętrz. Łazienki przestały być jedynie miejscem do załatwienia potrzeb fizjologicznych. Zaczęły być oazą relaksu i miejscem pielęgnacji. 

Photo by Marta Carenzi/Mondadori via Getty Images

Salone del Mobile Milano 2021

Jeśli jesteś zawodowo związany z branżą meblową, chcesz zostać projektantem mebli lub po prostu kochasz design, to w dniach 5-10 września 2021 roku musisz być w Mediolanie! To szczególna, 60. rocznica targów. Miejmy nadzieję, że data targów nie ulegnie zmianie. Warto jednak na bieżąco śledzić informację na oficjalnej stronie internetowej https://www.salonemilano.it/. Wcześniej zdecydowano o odwołaniu edycji 2020. Następnie podano informację, że targi odbędą się w dniach 13-18 kwietnia 2021. Ciężka sytuacja związana z pandemią wykluczyła jednak tę datę. 

Mondadori Portfolio
Photo by Marta Carenzi/Mondadori via Getty Images

Co roku na targach pojawiają się ambasadorzy włoskiej perfekcji i stylu. Technologia, tradycja, innowacje, kreatywność i piękno przenikają się nawzajem i inspirują gości z prawie 200 krajów! Dziś Mediolan to stolica mebli i wisienka na torcie międzynarodowego designu. Wybierając się na targi w tym roku, warto zostać w mieście trochę dłużej i na własnej skórze przekonać się o jego urokach. Targi są niesamowitą maszyną do promocji i księgą wiedzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Majka 30.04.2021

    Uczestniczyłam w poprzednich edycjach, niesamowite wydarzenie, oby jak najszybciej wróciło do dotychczasowej formy 😉

Rekomendowane
Sztukateria elewacyjna: Jak zwiększyć atrakcyjność swojego domu?
Sztukateria elewacyjna: Jak zwiększyć atrakcyjność swojego domu?
W tym artykule dowiesz się, jak wykorzystać sztukaterię elewacyjną, aby zwiększyć atrakcyjność swojego domu.
Konkurs Young Design 2022 – do wygrania 20 000 zł!
Konkurs Young Design 2022 – do wygrania 20 000 zł!
Pasjonujesz się designem? Studiujesz albo ukończyłeś sztukę, architekturę czy wzornictwo? Zgłoś się do tegorocznej edycji Young Design!
Czym wyróżnia się Samsung serii S?
Czym wyróżnia się Samsung serii S?
Pierwsza generacja smartfonów koreańskiej firmy Samsung została wypuszczona na rynek w 2010 roku. Był to model z flagowej dla Samsunga serii Galaxy S.
Ostatnie wpisy