Nieprzypadkowo to Mediolan stał się miastem, w którym odbywają się jedne z najbardziej wyczekiwanych targów meblowych w Europie. We wrześniu 1961 roku Salone del Mobile miało tutaj swój debiut. Odwiedzający targi mogli znaleźć tam wszystko, by uczynić swój dom jeszcze piękniejszym i wygodniejszym.
Pionierzy rynku od lat prezentują na targach swoje meble, które niezmiennie zachwycają gości z każdego zakątka świata. Targi rozwijały się w zaskakującym tempie. Zaczęło się dość skromnie. Ponad 300 wystawców na 11 tys. m2 i 12 tys. odwiedzających w 1961 r. Liczby te szybko przerodziły się w 2500 wystawców na 230 tys. m2 i 300 tys. odwiedzających! Historia i sukces targów pozwoliły im zająć pozycję lidera, którym są do dziś.
Targi miały za zadanie pomóc małym, lokalnym wytwórcom mebli sprzedaż do innych krajów. Grupa producentów zdecydowała się na rozmowę z organizatorami mediolańskich targów. Zaproponowali im zorganizowanie osobnych targów tematycznych dla producentów mebli. Pomysł nie znalazł poklasku. Wśród organizatorów kwietniowych znanych targów Campionaria Trade panowało przekonanie, że nikt nie przyjdzie na targi poświęcone tylko meblom. Inicjatorzy jednak nie stracili zapału. Postawili wszystko na jedną kartę i powiedzieć, że im się udało, to jakby nie powiedzieć nic. Odnieśli międzynarodowy sukces!
>> Przeczytaj także: Znamy terminy targów. Zobacz, jakie wydarzenia pojawią się w 2021 roku
Entuzjazm i wiara w swoje pomysły wraz ze sprzyjającą gospodarką już w 1967 r. pozwoliła targom na umiędzynarodowienie. Z każdym rokiem rozwijały się i powiększały. Oświetlenie, meble łazienkowe, meble kuchenne, innowacje i technologie, akcesoria meblowe, które zaczęły gościć na targach, pozwoliły zawładnąć całym system związanym z branżą meblową. Przez klasykę po nowoczesność i wyznaczanie trendów. Dzięki targom zmieniło się postrzeganie naszych wnętrz. Łazienki przestały być jedynie miejscem do załatwienia potrzeb fizjologicznych. Zaczęły być oazą relaksu i miejscem pielęgnacji.
Jeśli jesteś zawodowo związany z branżą meblową, chcesz zostać projektantem mebli lub po prostu kochasz design, to w dniach 5-10 września 2021 roku musisz być w Mediolanie! To szczególna, 60. rocznica targów. Miejmy nadzieję, że data targów nie ulegnie zmianie. Warto jednak na bieżąco śledzić informację na oficjalnej stronie internetowej https://www.salonemilano.it/. Wcześniej zdecydowano o odwołaniu edycji 2020. Następnie podano informację, że targi odbędą się w dniach 13-18 kwietnia 2021. Ciężka sytuacja związana z pandemią wykluczyła jednak tę datę.
Co roku na targach pojawiają się ambasadorzy włoskiej perfekcji i stylu. Technologia, tradycja, innowacje, kreatywność i piękno przenikają się nawzajem i inspirują gości z prawie 200 krajów! Dziś Mediolan to stolica mebli i wisienka na torcie międzynarodowego designu. Wybierając się na targi w tym roku, warto zostać w mieście trochę dłużej i na własnej skórze przekonać się o jego urokach. Targi są niesamowitą maszyną do promocji i księgą wiedzy.
Uczestniczyłam w poprzednich edycjach, niesamowite wydarzenie, oby jak najszybciej wróciło do dotychczasowej formy 😉