Lamele ścienne – najmodniejszy trend wnętrzarski
ARCHITEKTURA I DESIGN
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Lamele ścienne – najmodniejszy trend wnętrzarski

Urządzasz swoje wnętrze i szukasz elementów, które sprawią, że będzie ono ciekawsze i bardziej oryginalne? Przedstawiamy Ci lamele ścienne. To bez wątpienia jeden z największych hitów tego sezonu. Sprawdź!

Lamele ścienne – co to jest?

Ściany w swoim domu czy mieszkaniu możesz na przykład pomalować farbą, przykryć tapetą czy przykleić na nich płytki. Gorącym trendem w dekorowaniu ścian są lamele. To dekoracyjne listwy, które przyklejamy w jednakowych odległościach, tworząc tym samym powtarzalny ciąg.

Lamele ścienne występują w tonacji chłodnej i ciepłej oraz w najróżniejszych wybarwieniach – od jasnych po ciemne odcienie drewna i dodatkowo niemal we wszystkich kolorach tęczy. Przewagą lameli jest to, że doskonale dopasują się i do wnętrz nowoczesnych i klasycznych.

Jak można zmienić pomieszczenie dzięki lamelom ściennym?

Lamele, szczególnie drewniane, ocieplają wizualnie pomieszczenie, nadając mu wyjątkowego charakteru. Zdecydowanie też podnoszą walory estetyczne wnętrza. Jest ono nie tylko przytulne, ale i luksusowe. Mają też właściwości wyciszające, dlatego też poleca się je montować na ścianie z telewizorem – zniwelują pogłos, poprawiając akustykę w salonie.

Co ciekawe, sam sposób ułożenia lameli jest bardzo ważny. Przykładowo gdy zależy nam na optycznym powiększeniu pokoju, ułóżmy je pionowo – od połogi do sufitu. Jeśli zaś chcemy uzyskać awangardowy efekt, potnijmy je i ułóżmy na skos.

Tutaj jeszcze mała uwaga: nie jest zalecane montowanie lameli na wszystkich czterech ścianach. Wówczas nie tylko drastycznie pomniejszymy pomieszczenie, ale też przytłoczymy je i sprawimy, że trudno będzie w nim przebywać.

Czy na deskach lamelowych można coś powiesić?

Podczas aranżacji może pojawić się pytanie, czy skoro lamele znajdą się na przykład na całej ścianie, to czy jest szansa na to, by coś na nich powiesić. Okazuje się, że jak najbardziej. Są one solidne oraz wytrzymałe i bez problemu zniosą ciężar dużego telewizora, obrazu w ramie, lustra, półek czy doniczek.

Montaż lameli – samodzielnie czy z fachowcami?

Na koniec jeszcze kilka słów o montażu. Lamele to sporych gabarytów deski, ale wbrew pozorom do ich montażu nie musimy wynajmować ekipy specjalistów. Świetnie poradzimy z tym sobie sami. Bez problemu zamontujemy je na ścianie, wykonamy z nich przepierzenie, ozdobimy nimi wyspę kuchenną czy fronty mebli. Mogą znaleźć się nawet na suficie.

Poza naszymi lamelami potrzebujemy dwóch rzeczy: taśmy montażowej oraz specjalnego kleju montażowego. Nie ma tutaj potrzeby wiercenia czegokolwiek. Musimy jedynie precyzyjnie wyznaczyć jednakowe odstępy między poszczególnymi listewkami.

Nie czekaj zatem i w kilkadziesiąt minut przeprowadź metamorfozę swojego wnętrza. Lamele ścienne prezentują się naprawdę fantastycznie!

Zdj. główne: Katie Luka/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni regulator ciągu do twojego systemu wentylacyjnego?
Jak wybrać odpowiedni regulator ciągu do twojego systemu wentylacyjnego?
Odkryj kluczowe czynniki, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze regulatora ciągu do systemu wentylacyjnego. Przeczytaj, jak prawidłowy wybór wpływa na efektywność i komfort użytkowania.
Ceny obrazów Tamary Łempickiej
Ceny obrazów Tamary Łempickiej
Jedna z najbardziej kontrowersyjnych malarek dwudziestolecia międzywojennego, uznawana za Królową stylu Art Deco, czyli Tamara Łempicka.
Hale namiotowe – elastyczne rozwiązanie dla branży eventowej i budowlanej
Hale namiotowe – elastyczne rozwiązanie dla branży eventowej i budowlanej
Hale namiotowe to jedne z najbardziej wszechstronnych rozwiązań dla branży eventowej i budowlanej. Dzięki ich mobilności, funkcjonalności oraz elastyczności, hale namiotowe są coraz częściej wykorzystywane na różnego rodzaju wydarzenia oraz jako tymczasowe magazyny i sale konferencyjne. Producent hal namiotowych oferuje szeroki wybór modeli, które można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkowników. W tym artykule przedstawiamy kilka zalet hali namiotowych oraz zastosowania, w których mogą być one wykorzystane.
Ostatnie wpisy