Ubezpieczenie OC mieszkania – zadbaj o swoje bezpieczeństwo finansowe
INNE
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ubezpieczenie OC mieszkania – zadbaj o swoje bezpieczeństwo finansowe

Artykuł sponsorowany

Każdy z nas bezpieczeństwo i poduszkę finansową odczuwa inaczej. Dla jednych najważniejsza jest skuteczna ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, a dla innych zabezpieczenie się na przyszłość przed wyrządzeniem krzywdy osobom trzecim. Obie sytuacje należą do szczególnie kosztownych i takich, które mogą negatywnie wpłynąć na całe nasze życie. Dowiedz się, czym jest ubezpieczenie mieszkania oraz OC mieszkania i zadbaj o swoją przyszłość i bezpieczeństwo.

Czym i dla kogo jest ubezpieczenie OC mieszkania?

Ubezpieczenie OC mieszkania różni się od standardowego tym, iż chroni nas nie przed zdarzeniami losowymi, takimi jak burze, gradobicia czy pożary, lecz przed wyrządzeniem przez nas szkody osobom trzecim. W typowym ubezpieczeniu odszkodowanie należy się w sytuacji, gdy jedno z wielu wyszczególnionych w polisie zdarzeń skończy się np. uszkodzeniem ścian, posadzek czy np. utratą ruchomości znajdujących się w domu w trakcie wystąpienia zdarzenia. To oznacza odzyskanie pieniędzy na przywrócenie mieszkania do stanu sprzed awarii, jak i usunięcie wszelkich pociągniętych dalej strat. Obecnie ze względu na możliwości, które daje sieć internet, ubezpieczenie mieszkania online stanowi doskonały wybór dla osób, które nie chcą stać w korkach i samodzielnie spotykać się z agentem ubezpieczeniowym. 

Ubezpieczenie OC mieszkania – liczba ryzyk i ich zakres

Ubezpieczenie OC mieszkania jest stosunkowo nowym produktem finansowym, które jednak przez kilka lat obecności na rynku zyskało mnóstwo w pełni zadowolonych klientów. Przede wszystkim chroni nas przed wieloma nieprzyjemnościami, wynikającymi z uszkodzenia lub wywołania uszczerbku na zdrowiu innych ludzi, spowodowanych naszym działaniem. Warto wśród nich wyróżnić:

  • awarię urządzeń hydraulicznych i kanalizacyjnych, przez które np. zalany został sąsiad lub zniszczona została elewacja budynku,
  • awarię urządzeń elektrycznych, przez którą ogień lub dalsze uszkodzenia pociągnęły za sobą także inne mieszkania,
  • uszkodzenie np. bramy garażowej lub okien w wyniku zabawy dzieci,
  • i wiele innych.

Ryzyka te tylko z pozoru wydają się błahe, tak naprawdę jednak wysokość odszkodowania w wyniku ich wystąpienia mogą sięgać wielu tysięcy złotych. Szczególnie gdy nasze działania mogę zniszczyć wiele innych mieszkań.

Co jednak bardzo ciekawe – nie zawsze wypłata będzie nam przysługiwać. W wyniku splotów naprawdę niekorzystnych wydarzeń, np. gdy zapomnimy o wyłączeniu żelazka lub zostawimy otwarty kurek z wodą lub gazem, ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Dlaczego? Gdyż wiele z tego typu sytuacji nosi znamiona niedbalstwa lub rażącego zapominalstwa, zatem danej sytuacji dało się uniknąć przy minimum własnego zaangażowania.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie OC mieszkania?

Warto się pilnować – rażące niedbalstwo, np. nieodśnieżenie podjazdu i chodnika czy też brak zagrody dla psa, może oznaczać brak wypłaty odszkodowania. To jednak sytuacje dość rzadkie. Tak czy inaczej – ubezpieczenie OC mieszkania to doskonały sposób zabezpieczenia swojej przyszłości finansowej na wiele kolejnych lat.

Fot.: Taryn Elliott/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Za kulisami organizacji wystaw domowych: Sekrety udanego eventu
Za kulisami organizacji wystaw domowych: Sekrety udanego eventu
Podążaj za nami w podróż do świata tajemnic planowania wystaw domowych. Odkryj nieznane aspekty, które gwarantują ich sukces.
Architektura w pandemii. Jakie zmiany poczyni koronawirus?
Architektura w pandemii. Jakie zmiany poczyni koronawirus?
Jak koronawirus wpłynął na architekturę? Co się dzieje z rozpoczętymi inwestycjami? Jak radzą sobie polscy architekci? Dowiesz się w tym artykule.
25 lat Geberit Polska – Geberit świętuje swoje okrągłe urodziny
25 lat Geberit Polska – Geberit świętuje swoje okrągłe urodziny
Geberit Polska ma już 25 lat. To firma, która proponuje najwyższej jakości innowacyjne produkty sanitarne.
Ostatnie wpisy