Konkurs Fasada Roku 2021: półmetek zgłoszeń
iNEWS
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Konkurs Fasada Roku 2021: półmetek zgłoszeń

Press info

Architekci, inwestorzy, wykonawcy! Jeśli w ostatnim czasie wykańczaliście elewację materiałami Baumit, przypominamy, że właśnie trwa ogólnopolski konkurs Fasada Roku 2021, w którym na zwycięzców, oprócz prestiżowego tytułu, czeka 10 000 zł i przepustka do rywalizacji o jeszcze cenniejsze nagrody. Etap zgłoszeń minął właśnie półmetek.

„Fasada Roku” to konkurs z 15-letnimi tradycjami na scenie architektoniczno-budowlanej, którego ideę wspierają uznane organizacje i media branżowe. To niezwykły spektakl, w którym główne role odrywają elewacje wykonane w technologii Baumit (system ocieplenia, system tynkowy, program renowacyjny z wykończeniem). Celem jest wyłonienie najlepszych fasad, które pozytywnie wpływają na krajobraz oraz jakość życia lokalnych społeczności.

Edycja 2021 wystartowała 1 kwietnia br. pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP), Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Fundacji Twórców Architektury (FTA). Choć zgłoszenia przyjmowane są do 30 września br., a taktyki różne, w tym roku wielu architektów, wykonawców i inwestorów postanowiło nie zwlekać ze zgłoszeniem do ostatniej chwili i już wysunęło kandydatury 150 elewacji z różnych regionów kraju: 10 domów jednorodzinnych nowych, 82 budynków wielorodzinnych nowych, 10 budynków niemieszkalnych, 31 budynków po termomodernizacji oraz 17 budynków historycznych po renowacji.

Gra o wysoką stawkę

Projekty, które w swojej kategorii zajmą pierwsze miejsce, zostaną odznaczone tytułem Fasada Roku 2021, a osoba/podmiot zgłaszający otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 zł. Ale to nie koniec! Zwycięstwo oznacza również automatyczną kwalifikację do międzynarodowej odsłony konkursu – Baumit Life Challenge, w którym stawką jest tytuł Europejska Fasady Roku i jeszcze wyższe gratyfikacje finansowe. Laureatów krajowej edycji wyłoni profesjonalne jury złożone z wybitnych osobowości świata architektury i budownictwa. 

Internauci głosują

Zanim jednak dowiemy się, kto wygra i będzie reprezentował Polskę poza granicami naszego kraju, swoje karty odsłonią internauci, którzy jak co roku tworzą niezależny ranking fasad, oceniając kandydatów za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej konkursu. Każdy może wyrazić swoją opinię, oddając głos na dowolną liczbę projektów, przyznając im od 1 do 5 gwiazdek. Głosowanie potrwa do 31 października br. Obiekty z największą liczbą głosów otrzymają tytuł „Wyróżnienie internautów”. Link do głosowania znajdziecie tutaj.

Ideę konkursu wspierają uznane organizacje, takie jak Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP), Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA), a także media branżowe, w tym redakcje takich periodyków jak: „Budujemy Dom”, „ekspertbudowlany”, „Izolacje”, „Otoczenie Domu”, „Projekty domów”, „Renowacje i Zabytki”, „Technologie i Materiały”, „TerazDom”, „Zawód:Architekt” oraz portali internetowych: 4budowlani.pl, archimania.pl, architekturadzisiaj.pl, budnet.pl, chemiabudowlana.info, infoarchitekta.pl, murator.pl, obud.pl, propertyjournal.pl, sztuka-architektury.pl, terazdom.pl czy w-a.pl.

Zdjęcia by Baumit

www.fasadaroku.baumit.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać porządnie wykonane urządzenie do dehydracji żywności?
Jak wybrać porządnie wykonane urządzenie do dehydracji żywności?
Podpowiemy Ci, jak dokonać najlepszego wyboru urządzenia do dehydracji żywności. Zrozumiesz działanie, parametry i cechy, które powinieneś brać pod uwagę.
Rezydencja warta 16 milionów dolarów projektu Fern Sentini
Rezydencja warta 16 milionów dolarów projektu Fern Sentini
Rezydencja, w której muzyka obecna jest na każdym kroku? Sprawdź jak Fern Sentini poradziła sobie z tym wyzwaniem!
Jak prawidłowo przygotować grunt pod otoczaki ogrodowe – praktyczne porady
Jak prawidłowo przygotować grunt pod otoczaki ogrodowe – praktyczne porady
Poznaj skuteczne metody przygotowywania gruntu pod otoczaki w ogrodzie. Zrozumiesz, jakie materiały wybrać i jakie kroki podjąć, aby stworzyć idealną powierzchnię.
Ostatnie wpisy