Czy warto montować w domu drzwi i szafy przesuwne?
ARCHITEKTURA I DESIGN
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy warto montować w domu drzwi i szafy przesuwne?

Artykuł sponsorowany

Aranżacja wnętrz to jeden z najbardziej ekscytujących momentów urządzania nowego domu. Zazwyczaj pierwszym elementem, o który musisz zadbać, jest wykończenie pomieszczeń – położenie podłóg, montaż drzwi, okien i lamp oraz pomalowanie ścian. Następnym krokiem będzie wybór mebli i dodatków, zaczynając od tych wielkogabarytowych, a na drobiazgach kończąc. Warto jednak od samego początku planować najdrobniejsze szczegóły, by końcowy efekt był dla Ciebie maksymalnie satysfakcjonujący.

Zalety szaf przesuwnych

Szafy przesuwne nie bez powodu są jednym z najczęściej stosowanych w sypialniach, salonach i gabinetach rozwiązań aranżacyjnych. Mogą być samodzielnymi meblami lub konstrukcją na stałe wpisaną w architekturę domu – czyli zaplanowaną wcześniej wnęką, którą uzupełniają drzwi przesuwne. Oba te rozwiązania są chętnie stosowane zarówno przez posiadaczy domów jednorodzinnych jak i właścicieli małych mieszkań. Ze względu na swoją estetykę i zapewnienie dużego komfortu podczas użytkowania są chętnie wybierane niezależnie od stylu aranżacyjnego. Szafy przesuwne pozwalają zaoszczędzić miejsce, a dodatkowo są niezwykle elastyczne pod względem dopasowania się do aranżacji. Ich front może być klasyczny, w stylu glamour (na przykład z pełnowymiarowymi lustrami), a nawet laminatowy lub wykończony fototapetą. Świetnie sprawdzają się jako wykorzystanie małych, wąskich pomieszczeń, przy których ni ema miejsca na szeroko otwierane drzwi.

Funkcjonalność szaf przesuwnych

Wbudowane we wnęki lub meble systemy drzwi przesuwnych do szafy są niezwykle funkcjonalne. Ich użyteczność jest szczególnie dobrze widoczna podczas zastosowania ich w niewielkich apartamentach. W tego typu lokalach najlepiej sprawdzą się szafy przesuwne zabudowane lustrem, co może optycznie powiększyć przestrzeń mieszkania. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się również w biurze lub gabinecie i będzie doskonałą przestrzenią do przechowywania dokumentów, segregatorów czy przyborów biurowych. Aranżacja wewnętrzna szafy może zostać dostosowana do Twoich potrzeb przez stolarza wykonującego mebel na zamówienie. W takim przypadku będziesz w stanie dowolnie rozmieścić półki, szuflady i rurki do wieszania ubrań wewnątrz szafy lub wnęki. Dodatkowym atutem szaf przesuwnych, poza ich wysoką funkcjonalnością i nie zabieraniem miejsca przed szafą, jest właśnie możliwość zrealizowania ich na prywatne zamówienie. Więcej informacji na ten temt zznajdziesz na stronie: https://www.komandor.pl/.

Wady szaf przesuwnych

Jak wszystkie rozwiązania, również szafy przesuwne mają swoje wady, należy jednak podkreślić, że jest ich stosunkowo niewiele. Do głównych uciążliwości zaliczyć można przed wszystkim przystosowanie szafy do korzystania z niej wyłącznie przez jedną osobę. W przypadku drzwi przesuwnych niemożliwe jest odsłonięcie na raz obu części szafy (jeśli drzwi składają się z dwóch części). W ten sposób możliwe jest jednoczesne przeglądanie zawartości wyłącznie jednego segmentu. Inną wadą może być generowanie przez drzwi przesuwne hałasu, ale w tym przypadku prawdopodobnym winowajcą będzie zła konstrukcja mebla. Usterkę tego typu należy bezzwłocznie zgłosić do osoby lub firmy realizującej zamówienie na mebel. Za ostatnią wadę można uznać fakt, że szafa przesuwna jest raczej stałym elementem wystroju wnętrza – zwłaszcza taka, która została umieszczona we wnęce. Ta cecha będzie problematyczna szczególnie dla osób, które lubią często zmieniać aranżację swoich pomieszczeń.

Zdjęcie główne: pexels.com/Max Vakhtbovych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kwiaty z nasion marakui w domowych warunkach – jak je uprawiać?
Kwiaty z nasion marakui w domowych warunkach – jak je uprawiać?
Poznaj sekrety uprawy egzotycznych kwiatów w zaciszu swojego domu. Dowiedz się, jak z nasion marakui wyhodować piękną roślinę. Przeczytaj nasz praktyczny poradnik i ciesz się egzotyczną zielenią bez wychodzenia z domu!
Designerskie meble do nauki i zabawy
Designerskie meble do nauki i zabawy
Puszczamy wodze fantazji. Wybieramy designerskie meble do salonu, gabinetu oraz pokoju dziecięcego.
Poradnik: Jak wybrać idealne drewniane rolety dzień-noc do swojego domu?
Poradnik: Jak wybrać idealne drewniane rolety dzień-noc do swojego domu?
Odkryj kluczowe aspekty, które musisz rozważyć, aby dokonać idealnego wyboru drewnianych rolet dzień-noc. Ta kompletna przewodnik pomoże Ci zrozumieć, jak one mogą przekształcić Twój dom.
Ostatnie wpisy