Czy warto montować w domu drzwi i szafy przesuwne?
ARCHITEKTURA I DESIGN
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy warto montować w domu drzwi i szafy przesuwne?

Artykuł sponsorowany

Aranżacja wnętrz to jeden z najbardziej ekscytujących momentów urządzania nowego domu. Zazwyczaj pierwszym elementem, o który musisz zadbać, jest wykończenie pomieszczeń – położenie podłóg, montaż drzwi, okien i lamp oraz pomalowanie ścian. Następnym krokiem będzie wybór mebli i dodatków, zaczynając od tych wielkogabarytowych, a na drobiazgach kończąc. Warto jednak od samego początku planować najdrobniejsze szczegóły, by końcowy efekt był dla Ciebie maksymalnie satysfakcjonujący.

Zalety szaf przesuwnych

Szafy przesuwne nie bez powodu są jednym z najczęściej stosowanych w sypialniach, salonach i gabinetach rozwiązań aranżacyjnych. Mogą być samodzielnymi meblami lub konstrukcją na stałe wpisaną w architekturę domu – czyli zaplanowaną wcześniej wnęką, którą uzupełniają drzwi przesuwne. Oba te rozwiązania są chętnie stosowane zarówno przez posiadaczy domów jednorodzinnych jak i właścicieli małych mieszkań. Ze względu na swoją estetykę i zapewnienie dużego komfortu podczas użytkowania są chętnie wybierane niezależnie od stylu aranżacyjnego. Szafy przesuwne pozwalają zaoszczędzić miejsce, a dodatkowo są niezwykle elastyczne pod względem dopasowania się do aranżacji. Ich front może być klasyczny, w stylu glamour (na przykład z pełnowymiarowymi lustrami), a nawet laminatowy lub wykończony fototapetą. Świetnie sprawdzają się jako wykorzystanie małych, wąskich pomieszczeń, przy których ni ema miejsca na szeroko otwierane drzwi.

Funkcjonalność szaf przesuwnych

Wbudowane we wnęki lub meble systemy drzwi przesuwnych do szafy są niezwykle funkcjonalne. Ich użyteczność jest szczególnie dobrze widoczna podczas zastosowania ich w niewielkich apartamentach. W tego typu lokalach najlepiej sprawdzą się szafy przesuwne zabudowane lustrem, co może optycznie powiększyć przestrzeń mieszkania. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się również w biurze lub gabinecie i będzie doskonałą przestrzenią do przechowywania dokumentów, segregatorów czy przyborów biurowych. Aranżacja wewnętrzna szafy może zostać dostosowana do Twoich potrzeb przez stolarza wykonującego mebel na zamówienie. W takim przypadku będziesz w stanie dowolnie rozmieścić półki, szuflady i rurki do wieszania ubrań wewnątrz szafy lub wnęki. Dodatkowym atutem szaf przesuwnych, poza ich wysoką funkcjonalnością i nie zabieraniem miejsca przed szafą, jest właśnie możliwość zrealizowania ich na prywatne zamówienie. Więcej informacji na ten temt zznajdziesz na stronie: https://www.komandor.pl/.

Wady szaf przesuwnych

Jak wszystkie rozwiązania, również szafy przesuwne mają swoje wady, należy jednak podkreślić, że jest ich stosunkowo niewiele. Do głównych uciążliwości zaliczyć można przed wszystkim przystosowanie szafy do korzystania z niej wyłącznie przez jedną osobę. W przypadku drzwi przesuwnych niemożliwe jest odsłonięcie na raz obu części szafy (jeśli drzwi składają się z dwóch części). W ten sposób możliwe jest jednoczesne przeglądanie zawartości wyłącznie jednego segmentu. Inną wadą może być generowanie przez drzwi przesuwne hałasu, ale w tym przypadku prawdopodobnym winowajcą będzie zła konstrukcja mebla. Usterkę tego typu należy bezzwłocznie zgłosić do osoby lub firmy realizującej zamówienie na mebel. Za ostatnią wadę można uznać fakt, że szafa przesuwna jest raczej stałym elementem wystroju wnętrza – zwłaszcza taka, która została umieszczona we wnęce. Ta cecha będzie problematyczna szczególnie dla osób, które lubią często zmieniać aranżację swoich pomieszczeń.

Zdjęcie główne: pexels.com/Max Vakhtbovych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Znamy terminy targów. Zobacz, jakie wydarzenia pojawią się w 2021 roku
Znamy terminy targów. Zobacz, jakie wydarzenia pojawią się w 2021 roku
Chcąc podążać za trendami, nie można rezygnować z udziału w targach. Sprawdź, co czeka nas w tym roku. Choć część wydarzeń odbędzie się online, to będzie się działo!
Jak wybrać idealną mozaikę do swojej łazienki?
Jak wybrać idealną mozaikę do swojej łazienki?
Poznaj kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru mozaiki do swojej łazienki. Zrozumieć styl, materiał i kolor, który najlepiej pasuje do twojego wnętrza.
Warszawa sprzed 150 lat. Zobacz zdjęcia, które trafiły do Muzeum Powstania Warszawskiego
Warszawa sprzed 150 lat. Zobacz zdjęcia, które trafiły do Muzeum Powstania Warszawskiego
Zobacz, jak wyglądała Warszawa w 1873 r. Unikalną kolekcję zdjęć przekazał do Muzeum Powstania Warszawskiego anonimowy darczyńca. To niezwykle cenne świadectwo historii stolicy.
Ostatnie wpisy