Smart dom – jakie urządzenia się w nim sprawdzą?
WNĘTRZE I OGRÓD
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Smart dom – jakie urządzenia się w nim sprawdzą?

Artykuł sponsorowany

Trendy w aranżacji wnętrz często się zmieniają, ale ich kierunek pozostaje ten sam: technologia i nowoczesność. Domy stają się coraz inteligentniejsze, coraz lepiej przystosowane do potrzeb swoich mieszkańców i coraz bardziej komfortowe. Znakiem naszych czasów stały się smart domy i mieszkania, które zrobią za Ciebie kawę, pogaszą światła i nagrzeją pokoje przed powrotem z pracy.

Czy smart dom się opłaca?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy inteligentny dom to na pewno coś, co jest im potrzebne. Może to tylko zbędny luksus, widzimisię i przemijająca moda? W tym przypadku możemy odpowiedzieć z całą pewnością: nic bardziej mylnego. Trendy od lat nie zmieniają się i dążą w kierunku coraz większego komfortu życia. Inteligentne domy to tylko przystanek na drodze do przyszłości i należy spodziewać się, że z biegiem czasu podobnych rozwiązań będzie coraz więcej, a nie coraz mniej. Wystarczy spojrzeć na rzeczywistość poprzedniego i obecnego pokolenia dorosłych. Z czasów, kiedy nie we wszystkich domach był telewizor czy telefon, przenieśliśmy się do tych, w których telefony są zawsze przy swoich właścicielach, a telewizory zastąpiły domowe kina. Postęp jest szybszy, niż nam się wydaje, a inteligentne domy to era, która właśnie się zaczęła.

Co powinno znaleźć się w smart domu?

Nie każdy sklep elektroniczny oferuje niezbędne urządzenia, które pozwolą Ci stworzyć w Twoim lokum inteligentny dom. Przede wszystkim musisz jednak wiedzieć, że zmiana miejsca zamieszkania na „smart” wcale nie jest trudna i nie wymaga ani drogich, ani skomplikowanych systemów. wystarczy, że zastanowisz się, czego potrzebujesz i oczekujesz. Najczęściej rozwiązania, od których chcesz zacząć, są dość proste – do popularnych wyborów należą sterowanie światłem, czujniki głosowe, które pozwalają wydawać polecenia sprzętom czy sterowanie niektórymi elementami wyposażenia, na przykład roletami, na odległość. Co istotne, inteligentny dom nie skupia się tylko na takich rozwiązaniach, ale również pozwala zwiększyć bezpieczeństwo budynku i zmniejszyć koszty użytkowania go. Sam zdecyduj, czego najbardziej potrzebujesz i zaprojektuj swój wymarzony inteligentny dom.

Zdj. główne: Sebastian Scholz (Nuki)/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rozstrzygnięcie konkursu „ASP-iruj, kreuj, koloruj”
Rozstrzygnięcie konkursu „ASP-iruj, kreuj, koloruj”
Konkurs „ASP-iruj, kreuj, koloruj” rozstrzygnięty! Sprawdź, komu udało się przekonać do siebie markę Radawya i zwyciężyć.
Murale Gdańsk. Zobacz najwspanialsze murale Gdańska
Murale Gdańsk. Zobacz najwspanialsze murale Gdańska
Najpiękniejsze murale w Polsce? Znajdziesz je w Gdańsku, a dokładniej podczas spaceru po dzielnicy Zaspa. Sprawdź, co możesz tam zobaczyć oraz jak zwiedzać!
Nowe trendy wnętrzarskie na 2021. Co nas czeka w tym roku?
Nowe trendy wnętrzarskie na 2021. Co nas czeka w tym roku?
Czy nowy styl życia, który wymusiła na nas pandemia, ma odzwierciedlenie w trendach wnętrzarskich tego roku? Zobacz sama, jak możesz odmienić swoje cztery kąty, podążając za trendami.
Ostatnie wpisy