Naturalne materiały we wnętrzach
WNĘTRZE I OGRÓD
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Naturalne materiały we wnętrzach

Naturalne materiały we wnętrzach takie jak drewno, kamień czy szkło, wprowadzają wyjątkowy klimat; są estetyczne, bezpieczniejsze i trwalsze od ich imitacji. Dlaczego warto w nie inwestować?

Kamień 

Kamień to surowiec wysoko ceniony w architekturze – nadaje wnętrzu elegancji i ekskluzywności. Może ocieplać pomieszczenie lub sprawić, że wyda się surowe i minimalistyczne. Jakie rodzaje kamienia warto wykorzystać we wnętrzu? Polecamy granit, trawertyn, marmur, kwarc i onyks.

Drewno 

Drewno to naturalny i szlachetny materiał, który najpiękniej komponuje się w duecie z kamiennymi dekorami. W zależności od preferencji i zasobności portfela możemy użyć do aranżacji wnętrza polskie (np. dąb, buk, orzech) lub egzotyczne gatunki drewna (np. teak, merbau, mango).

Szkło

Szkło to materiał, dzięki któremu możemy zyskać wrażenie przestronności i nowoczesności. Obecnie przeszklenia są niezwykle modne i stanowią doskonałe tło dla innych materiałów. Ścianka działowa ze szkła pozwala podzielić pomieszczenie, nie zaburzając komunikacji z domownikami.

Zdjęcie główne: Max Vakhtbovych/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak projektowane są oznakowania, aby były bardziej dostępne dla osób niewidomych?
Jak projektowane są oznakowania, aby były bardziej dostępne dla osób niewidomych?
W dzisiejszych czasach dostępność dla osób z niepełnosprawnościami jest bardzo ważna. Jednym z największych wyzwań, które stoją przed projektantami i twórcami oznakowań, jest zapewnienie ich dostępności dla osób niewidomych. W tym artykule przedstawimy, jak projektowane są oznakowania, aby były bardziej dostępne dla osób niewidomych.
„Gwieździsta noc” Van Gogha inspiracją klocków Lego
„Gwieździsta noc” Van Gogha inspiracją klocków Lego
Klocki lego to nie tylko zabawki dla dzieci. Z tych małych cząstek mogą powstać prawdziwe dzieła sztuki. Nie wierzysz? Sprawdź!
Czemu warto zainwestować w nawozy mineralne?
Czemu warto zainwestować w nawozy mineralne?
Nawozy mineralne to składniki odżywcze, które są niezbędne dla roślin do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Warto zainwestować w ich stosowanie, ponieważ przyczyniają się do uzyskania większych i lepszych plonów oraz poprawiają jakość upraw. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto zdecydować się na stosowanie nawozów mineralnych w gospodarstwie rolnym.
Ostatnie wpisy