Minimalistyczne rozwiązania w aranżacji małej łazienki
WNĘTRZE I OGRÓD
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Minimalistyczne rozwiązania w aranżacji małej łazienki

Artykuł sponsorowany

Wśród wielu osób remontujących łazienkę pojawia się zagwostka, w jaki sposób ją urządzić, by spełniła wszystkie wymagania, czyli była funkcjonalna i dobrze się prezentowała. Jak poradzić sobie z tym wyzwaniem? Przekonajmy się!

Wystrój wnętrza odgrywa ważną rolę, nie tylko z perspektywy użytkowej, lecz także dla zachowania dobrego samopoczucia. Łazienka to jedno z tych miejsc, które łączy w sobie wymiar praktyczny z wypoczynkowym. Jak zatem stworzyć przytulny kącik domowy w dobrym stylu? Podpowiadamy! 

Jasne kolory ścian

Zanim przejdziemy do listy funkcjonalnych mebli łazienkowych, takich jak chociażby szafki umywalkowe, przybliżymy Ci kolorystyczną propozycję minimalistycznie urządzonych przestrzeni. W łazience dobrze sprawdzają się beże, szarości i biele, które optycznie powiększają przestrzeń, czyniąc pomieszczenie bardziej przestronnym. Pastele są bezpieczną alternatywą, która dobrze komponuje się z drewnianymi elementami wyposażenia. 

Oświetlenie ma znaczenie 

Jakie oświetlenie sprawdzi się w małej łazience? Popularnością cieszy się oświetlenie punktowe, skoncentrowane na ważnych obszarach pomieszczenia, takich jak umywalka czy lustro. Z kolei instalując oświetlenie ledowe, jesteś w stanie nieco zaoszczędzić i wpasować się do modernistycznie urządzonego mieszkania. 

Meble do małej łazienki 

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jaki zestaw mebli łazienkowych sprawdzi się w małej łazience? Chcąc zachować ład i porządek postaw na wiszące meble, szafki lub półki optycznie powiększą przestrzeń. Poza rozmiarem, priorytetem powinna być forma oraz kolor. Stonowane odcienie zdecydowanie są na plus, podobnie, jak dodatkowy połysk mebli, który pomaga w zachowaniu czystości i nowoczesności stylowo zorganizowanej przestrzeni. 

Ze względu na warunki panujące w łazience, nie bez znaczenia pozostaje odporność na wpływ czynników zewnętrznych, takich jak para woda, wysoka temperatura czy rozlane ciecze. Warto więc wziąć pod uwagę szafki łazienkowe, które wyróżniają się wyżej wspomnianymi właściwościami. 

Lustro, czyli must have każdej łazienki 

Trudno wyobrazić sobie łazienkę pozbawioną lustra. To podstawowy element wyposażenia, dzięki któremu optycznie powiększysz aranżowaną przestrzeń. Wybieraj proste, minimalistyczne zwierciadła bez zbędnych ozdób. Do armatury łazienkowej, typu umywalka czy wanna o prostych i ostrych kształtach dobieraj prostokątne bądź kwadratowe lustra. W przypadku obłego wyposażenia, postaw na ich okrągłą formę. 

Przezroczyste powierzchnie 

Rozważ wybór przezroczystych lub półprzezroczystych materiałów, takich jak m.in. szklane ścianki prysznicowe bądź drzwi. W ten sposób uczynisz z przestrzeni mieszkalnej klimatyczną przestrzeń, wpuścisz nieco więcej światła i finalnie zorganizujesz miejsce idealne do relaksu i codziennych czynności pielęgnacyjnych. 

Im mniej przedmiotów widocznych w zasięgu ręki, tym lepiej. Dlatego zanim podejmiesz się gruntownego remontu swojej łazienki, przygotuj się do tego zadania, jak najlepiej. Przeanalizuj wszystkie “za” i “przeciw”, a następnie wybierz te produkty, które pomogą w praktycznym korzystaniu z dostępnej przestrzeni. 

Fot.: Curtis Adams/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak odświeżyć wygląd drewnianych mebli przy użyciu naturalnych produktów malarskich?
Jak odświeżyć wygląd drewnianych mebli przy użyciu naturalnych produktów malarskich?
Odkryj porady i techniki, jak naturalnie odświeżyć drewniane meble za pomocą ekologicznych produktów malarskich.
Malarstwo współczesne. Czy warto w nie inwestować?
Malarstwo współczesne. Czy warto w nie inwestować?
Jeśli zastanawiasz się, czy warto inwestować w malarstwo współczesne, przeczytaj artykuł, by stać się ekspertem w tym temacie.
Targi Meble Polska i Home Decor przesunięte! Znamy nowy termin!
Targi Meble Polska i Home Decor przesunięte! Znamy nowy termin!
Poznańskie targi Home Decor i Meble Polska zmieniły swój termin. Sprawdź, na kiedy zostały przesunięte oraz czy będzie miało to jakieś konsekwencje.
Ostatnie wpisy