Jakie są rodzaje rolet? Jakie są rodzaje rolet?
WNĘTRZE I OGRÓD
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie są rodzaje rolet? Jakie są rodzaje rolet?

Artykuł sponsorowany

Okna – najlepsze źródło światła w każdym domu i mieszkaniu – wymagają kilku dodatków, które pozwolą Ci regulować oświetlenie w pomieszczeniach i chronić Twoją prywatność. To mogą być firany, zasłony lub rolety. Rodzajów tych ostatnich jest przynajmniej kilka i warto sprawdzić, które będą najlepsze dla Ciebie, zanim zdecydujesz się na zakup.

Rolety zaciemniające

Stanowią doskonały wybór dla tych, którzy potrzebują prawdziwego odcięcia od światła słonecznego. Świetnie sprawdzą się dla pracujących na nocne zmiany, którzy odsypiają w trakcie dnia, a także dla posiadaczy okien od południa. Rolety zaciemniające, które znajdziesz na przykład tutaj: https://rolety24.net/rolety-okienne, zazwyczaj wykonywane są na wymiar i doskonale pokrywają całą szybę. Co ważne, wcale nie muszą być w czarnym lub ciemnym kolorze – a jasne barwy nie zmniejszą ich skuteczności!

Rolety w kasecie

Z pewnością można pokusić się o stwierdzenie, że należą do najbardziej uniwersalnych. Również mogą być wykonane na wymiar i często cechują się tak zwaną tkaniną „dzień i noc”. Przy wyborze standardowej tkaniny masz do czynienia z wygodnym i estetycznym rozwiązaniem, natomiast roleta „dzień i noc” to zdecydowanie więcej opcji regulacji natężenia światła. Możesz całkowicie zasłonić okno (tak jak w przypadku jednolitych tkanin) lub zdecydować się na przysłonę „paskowaną”, wpuszczającą część światła do pomieszczenia.

Rolety bezinwazyjne

Są bez wątpienia najlepszą decyzją dla osób wynajmujących mieszkanie lub pokój, które pragną odgrodzić się od zewnętrznego świata. Montaż takich rolet jest bezinwazyjny, dzięki czemu nie zostawi śladów na okiennych ramach i nie wymaga używania wkrętów. W dodatku nie będziesz potrzebować specjalnych narzędzi, żeby samodzielnie zamontować rolety, co z pewnością jest ogromnym plusem dla osób, które nie określiłyby siebie mianem „złotej rączki”. Jeśli potrzebujesz prywatności, niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu znajduje się okno, o którym myślisz, koniecznie wybierz rolety bezinwazyjne i poczuj się komfortowo.

Rolety na okno balkonowe

Chociaż montaż może być taki sam, jak w przypadku dowolnych innych rolet, warto zwrócić uwagę, by tkanina była odpowiednio długa. W takim przypadku, zwłaszcza, jeśli posiadasz dzieci albo zwierzęta, konieczne może być wyposażenie się w zaczepy lub rzepy na dolną ramę okna. Dzięki temu będziesz w stanie przymocować roletę i uzyskasz jej większą stabilność – a tym samym zmniejszysz szansę na jej zerwanie.

Zdjęcie autorstwa Curtis Adams z Pexels.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Red Dot 2021 – polskie projekty wśród międzynarodowych zgłoszeń
Red Dot 2021 – polskie projekty wśród międzynarodowych zgłoszeń
Przyznawana od 1955 roku nagroda Red Dot to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w zakresie wzornictwa przemysłowego. Sprawdź, jakie polskie produkty zasłużyły na Oscara designu!
Modern classic – czym się charakteryzuje ten styl?
Modern classic – czym się charakteryzuje ten styl?
Modern classic to styl dla tych, którzy uwielbiają łączyć ze sobą to, co z pozoru łączyć się nie powinno – a w tym przypadku dworski przepych i minimalistyczną prostotę.
Zlew podwieszany – praktyczne rozwiązanie dla Twojej kuchni
Zlew podwieszany – praktyczne rozwiązanie dla Twojej kuchni
Zlew podwieszany - nowoczesny design, oszczędność miejsca i łatwość utrzymania czystości. Odkryj zalety, które odmienią twoją kuchnię!
Ostatnie wpisy