Jakie są rodzaje rolet? Jakie są rodzaje rolet?
WNĘTRZE I OGRÓD
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie są rodzaje rolet? Jakie są rodzaje rolet?

Artykuł sponsorowany

Okna – najlepsze źródło światła w każdym domu i mieszkaniu – wymagają kilku dodatków, które pozwolą Ci regulować oświetlenie w pomieszczeniach i chronić Twoją prywatność. To mogą być firany, zasłony lub rolety. Rodzajów tych ostatnich jest przynajmniej kilka i warto sprawdzić, które będą najlepsze dla Ciebie, zanim zdecydujesz się na zakup.

Rolety zaciemniające

Stanowią doskonały wybór dla tych, którzy potrzebują prawdziwego odcięcia od światła słonecznego. Świetnie sprawdzą się dla pracujących na nocne zmiany, którzy odsypiają w trakcie dnia, a także dla posiadaczy okien od południa. Rolety zaciemniające, które znajdziesz na przykład tutaj: https://rolety24.net/rolety-okienne, zazwyczaj wykonywane są na wymiar i doskonale pokrywają całą szybę. Co ważne, wcale nie muszą być w czarnym lub ciemnym kolorze – a jasne barwy nie zmniejszą ich skuteczności!

Rolety w kasecie

Z pewnością można pokusić się o stwierdzenie, że należą do najbardziej uniwersalnych. Również mogą być wykonane na wymiar i często cechują się tak zwaną tkaniną „dzień i noc”. Przy wyborze standardowej tkaniny masz do czynienia z wygodnym i estetycznym rozwiązaniem, natomiast roleta „dzień i noc” to zdecydowanie więcej opcji regulacji natężenia światła. Możesz całkowicie zasłonić okno (tak jak w przypadku jednolitych tkanin) lub zdecydować się na przysłonę „paskowaną”, wpuszczającą część światła do pomieszczenia.

Rolety bezinwazyjne

Są bez wątpienia najlepszą decyzją dla osób wynajmujących mieszkanie lub pokój, które pragną odgrodzić się od zewnętrznego świata. Montaż takich rolet jest bezinwazyjny, dzięki czemu nie zostawi śladów na okiennych ramach i nie wymaga używania wkrętów. W dodatku nie będziesz potrzebować specjalnych narzędzi, żeby samodzielnie zamontować rolety, co z pewnością jest ogromnym plusem dla osób, które nie określiłyby siebie mianem „złotej rączki”. Jeśli potrzebujesz prywatności, niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu znajduje się okno, o którym myślisz, koniecznie wybierz rolety bezinwazyjne i poczuj się komfortowo.

Rolety na okno balkonowe

Chociaż montaż może być taki sam, jak w przypadku dowolnych innych rolet, warto zwrócić uwagę, by tkanina była odpowiednio długa. W takim przypadku, zwłaszcza, jeśli posiadasz dzieci albo zwierzęta, konieczne może być wyposażenie się w zaczepy lub rzepy na dolną ramę okna. Dzięki temu będziesz w stanie przymocować roletę i uzyskasz jej większą stabilność – a tym samym zmniejszysz szansę na jej zerwanie.

Zdjęcie autorstwa Curtis Adams z Pexels.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym zaskoczy nas jesień i zima? Wydarzenia i eventy wnętrzarskie
Czym zaskoczy nas jesień i zima? Wydarzenia i eventy wnętrzarskie
Sprawdź, na które wydarzenia i targi wnętrzarskie warto pójść w najbliższych miesiącach!
Poradnik: Jak wybrać odpowiednią nasadę kominową dla twojego domu
Poradnik: Jak wybrać odpowiednią nasadę kominową dla twojego domu
Wybór nasady kominowej ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i wydajności twojego systemu grzewczego. Odkryj, jak wybrać najlepszą na podstawie swoich indywidualnych potrzeb i specyfikacji kominu.
Pomysł na loft – przeszklenia we wnętrzu
Pomysł na loft – przeszklenia we wnętrzu
Podoba Ci się styl loft i marzysz o szklanej ścianie lub drzwiach w swoim wnętrzu? Poznaj najlepsze aranżacje, dzięki którym Twoje cztery kąty nabiorą nieco loftowego charakteru!
Ostatnie wpisy