Gdynia design days – czas designu
TARGI I EVENTY
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gdynia design days – czas designu

Już od czternastu lat co roku w Gdyni odbywa się festiwal designu. Tych dziewięć lipcowych dni zmienia nadmorskie miasto w prawdziwą stolicę oryginalnych pomysłów i nietuzinkowych rozwiązań.

Od 3 do 11 lipca w Gdyni odbył się niesamowity i nietuzinkowy festiwal designu, znany jako Gdynia Design Days. W ciągu tych kilku dni odbyło się mnóstwo prelekcji i wykładów dotyczących tematyki designu. Można było obejrzeć wystawy twórców, a także wziąć udział w specjalnym plebiscycie „Nowa Generacja”. Odbył się także specjalny konkurs dla młodych projektantów o nazwie „Młodzi na start”.

Edukacyjna strona Gdynia Design Days

Ten niesamowity festiwal zachwyca ludzi związanych z designem przede wszystkim możliwościami dokształcania się i spojrzenia w zupełnie nowy sposób na znaną sobie tematykę.

W tym roku w Gdyni odbyła się cała masa wykładów (w programie znalazło się aż 60 różnych wydarzeń!), które nie tylko były interesujące, ale też edukowały w kwestii etycznego, odpowiedzialnego podejścia do designu. Można było wziąć udział w wykładzie Justyny Markowicz „Zrównoważony biznes – przegląd trendów, modeli i rozwiązań” czy Mattii Bernini „Precious Plastic zmienia podejście do recyklingu poprzez design”. Cały festiwal utrzymany był w atmosferze rozsądnego i świadomego podejścia do otaczającego nas świata i pracy projektantów, także tych związanych z miastem. 

Gdynia Design Days właśnie taki miał cel na ten rok – choć była to 14. edycja festiwalu, była to również pierwsza edycja festiwalu o współodpowiedzialności. GDD to również kolejna edycja Design talks Business Summit, gdzie zainteresowani rozmawiali nie tylko o aktywizmie i etyce w biznesie, ale również gospodarce, ekonomii i tym, jak wyglądać będzie przyszłość.

Nowoczesne podejście do wystaw

Organizatorzy GDD przygotowali w programie miejsce aż na piętnaście różnych wystaw. W przeciwieństwie do poprzednich lat tym razem wszystkie wystawy zostały ulokowane w różnych lokalizacjach na terenie gdyńskiego śródmieścia, w instytucjach partnerskich festiwalu.

Wystawy zawsze oznaczają mnóstwo tłoczących się widzów, fascynatów sztuki i zwyczajnie zaciekawionych osób. Wyzwaniem dla organizatorów Gdynia Design Days było takie ich zorganizowanie, by obecne warunki nie przeszkodziły nikomu w przyjemności kontemplowania designerskich osiągnięć, a jednocześnie pozwoliły na zachowanie dystansu społecznego i zadbanie o zdrowie chętnych do obejrzenia wystaw.

Właśnie dlatego ekspozycje zostały umieszczone w witrynach, kontenerach i na świeżym powietrzu. Było to innowacyjne podejście nie tylko do sztuki designu, ale też problemów współczesnego świata, w którym musimy mieć na uwadze nie tylko swoje kwestie zdrowotne, ale też innych ludzi.

Rozwój młodych

Gdynia Design Days to festiwal, podczas którego doceniane są młode talenty. Pula nagród w konkursie „Młodzi na start” wynosiła aż 20 tysięcy złotych. Zdecydowano się rozdzielić ją między sześciu zwycięzców – dwie nagrody główne i cztery wyróżnienia.

Przeczytaj też: https://interiornews.pl/targi-i-eventy/targi-meble-jesien-2021-zobacz-kiedy-sie-odbeda/

Zdjęcie główne: fauxels/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni impregnat do ochrony posadzki przemysłowej?
Jak wybrać odpowiedni impregnat do ochrony posadzki przemysłowej?
Podpowiadamy, jakie czynniki brane są pod uwagę przy wyborze impregnatu do ochrony posadzki przemysłowej. Dowiedz się, jak zapewnić swojej powierzchni długotrwałą ochronę i trwałość.
Przekonaj się, jaką wygodę zapewniają ubezpieczenia direct
Przekonaj się, jaką wygodę zapewniają ubezpieczenia direct
Czy aby ubezpieczyć samochód, niezbędne jest osobiste udanie się do placówki firmy ubezpieczeniowej? Okazuje się, że nie! Dowiedz się, czym […]
O czym pamiętać podczas montażu drzwi?
O czym pamiętać podczas montażu drzwi?
Szukasz dobrych i solidnych drzwi do domu? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy ich wyborze oraz o czym nie można pod żadnym pozorem zapomnieć, kupując i montując drzwi.
Ostatnie wpisy