Gdynia design days – czas designu
TARGI I EVENTY
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gdynia design days – czas designu

Już od czternastu lat co roku w Gdyni odbywa się festiwal designu. Tych dziewięć lipcowych dni zmienia nadmorskie miasto w prawdziwą stolicę oryginalnych pomysłów i nietuzinkowych rozwiązań.

Od 3 do 11 lipca w Gdyni odbył się niesamowity i nietuzinkowy festiwal designu, znany jako Gdynia Design Days. W ciągu tych kilku dni odbyło się mnóstwo prelekcji i wykładów dotyczących tematyki designu. Można było obejrzeć wystawy twórców, a także wziąć udział w specjalnym plebiscycie „Nowa Generacja”. Odbył się także specjalny konkurs dla młodych projektantów o nazwie „Młodzi na start”.

Edukacyjna strona Gdynia Design Days

Ten niesamowity festiwal zachwyca ludzi związanych z designem przede wszystkim możliwościami dokształcania się i spojrzenia w zupełnie nowy sposób na znaną sobie tematykę.

W tym roku w Gdyni odbyła się cała masa wykładów (w programie znalazło się aż 60 różnych wydarzeń!), które nie tylko były interesujące, ale też edukowały w kwestii etycznego, odpowiedzialnego podejścia do designu. Można było wziąć udział w wykładzie Justyny Markowicz „Zrównoważony biznes – przegląd trendów, modeli i rozwiązań” czy Mattii Bernini „Precious Plastic zmienia podejście do recyklingu poprzez design”. Cały festiwal utrzymany był w atmosferze rozsądnego i świadomego podejścia do otaczającego nas świata i pracy projektantów, także tych związanych z miastem. 

Gdynia Design Days właśnie taki miał cel na ten rok – choć była to 14. edycja festiwalu, była to również pierwsza edycja festiwalu o współodpowiedzialności. GDD to również kolejna edycja Design talks Business Summit, gdzie zainteresowani rozmawiali nie tylko o aktywizmie i etyce w biznesie, ale również gospodarce, ekonomii i tym, jak wyglądać będzie przyszłość.

Nowoczesne podejście do wystaw

Organizatorzy GDD przygotowali w programie miejsce aż na piętnaście różnych wystaw. W przeciwieństwie do poprzednich lat tym razem wszystkie wystawy zostały ulokowane w różnych lokalizacjach na terenie gdyńskiego śródmieścia, w instytucjach partnerskich festiwalu.

Wystawy zawsze oznaczają mnóstwo tłoczących się widzów, fascynatów sztuki i zwyczajnie zaciekawionych osób. Wyzwaniem dla organizatorów Gdynia Design Days było takie ich zorganizowanie, by obecne warunki nie przeszkodziły nikomu w przyjemności kontemplowania designerskich osiągnięć, a jednocześnie pozwoliły na zachowanie dystansu społecznego i zadbanie o zdrowie chętnych do obejrzenia wystaw.

Właśnie dlatego ekspozycje zostały umieszczone w witrynach, kontenerach i na świeżym powietrzu. Było to innowacyjne podejście nie tylko do sztuki designu, ale też problemów współczesnego świata, w którym musimy mieć na uwadze nie tylko swoje kwestie zdrowotne, ale też innych ludzi.

Rozwój młodych

Gdynia Design Days to festiwal, podczas którego doceniane są młode talenty. Pula nagród w konkursie „Młodzi na start” wynosiła aż 20 tysięcy złotych. Zdecydowano się rozdzielić ją między sześciu zwycięzców – dwie nagrody główne i cztery wyróżnienia.

Przeczytaj też: https://interiornews.pl/targi-i-eventy/targi-meble-jesien-2021-zobacz-kiedy-sie-odbeda/

Zdjęcie główne: fauxels/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Projektor – jakie ma zalety?
Projektor – jakie ma zalety?
Jakie zastosowania może mieć rzutnik? Dowiedz się, jak można wykorzystać projektor zarówno w ogrodzie, jak i w sali konferencyjnej lub auli akademickiej.
Jak welurowe łóżko w stylu glamour może odmienić twoją sypialnię?
Jak welurowe łóżko w stylu glamour może odmienić twoją sypialnię?
Odkryj, jak welurowe łóżko w stylu glamour może przekształcić Twoje miejsce odpoczynku, dodając mu luksusu i wyrafinowania.
O czym pamiętać podczas montażu drzwi?
O czym pamiętać podczas montażu drzwi?
Szukasz dobrych i solidnych drzwi do domu? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy ich wyborze oraz o czym nie można pod żadnym pozorem zapomnieć, kupując i montując drzwi.
Ostatnie wpisy