Gastronomia w pensjonacie – jakie urządzenia warto nabyć?
TARGI I EVENTY
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gastronomia w pensjonacie – jakie urządzenia warto nabyć?

Artykuł sponsorowany

Gastronomia odgrywa bardzo ważną rolę w miejscach turystycznych. Dlatego też warto o nią szczególnie zadbać, jeśli posiadasz hotel lub pensjonat. O czym jednak należy pamiętać? Podpowiadamy, jakie urządzenia gastronomiczne warto nabyć.

Dobry sprzęt i urządzenia gastronomiczne odgrywają ogromną rolę w prowadzeniu restauracji. Jeśli więc jesteś właścicielem pensjonatu, to warto szczególnie zadbać o ten aspekt. Podpowiadamy, co warto nabyć do gastronomii w pensjonacie.

Podstawowe wyposażenie gastronomii

Zacznijmy od tego, co koniecznie musi się znaleźć w lokalu gastronomicznym. Wyposażanie gastronomii warto zacząć od określenia, jaki rodzaj kuchni chcesz serwować oraz ile gości będziesz obsługiwać każdego dnia. Pozwoli to określić, jakie konkretnie naczynia i urządzenia oraz w jakiej ilości warto kupić. Z pewnością przydadzą się garnki żeliwne dla gastronomii oraz patelnie gastronomiczne. Jest to podstawowe wyposażenie kuchni, które sprawdzi się doskonale w każdej gastronomii w pensjonacie.

W gastronomii nie może zabraknąć także pieca. Jest to wręcz nieodłączny element wyposażenia, który pozwala na przygotowanie większości dań. Jeśli zależy Ci na wyjątkowo uniwersalnym rozwiązaniu, wybierz piec konwekcyjno-parowy.

Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia gastronomii w pensjonacie jest także wielofunkcyjny robot kuchenny. Jest to wyjątkowo praktyczne i funkcjonalne urządzenie, które pomoże Ci w szybszej i sprawniejszej obsłudze Twoich gości.

Podstawowym urządzeniem w lokalach gastronomicznych mieszczących się w pensjonatach jest także zmywarka. Ilość naczyń i sprzętów, które trzeba w ciągu dnia umyć, jest ogromna, dlatego też zmywarka, a w szczególności ta typowo gastronomiczna, może okazać się sporym ułatwieniem.

Przygotowywanie drinków

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając sprzęt do gastronomii? Bardzo przydatne mogą okazać się wszelkiego rodzaju akcesoria barmańskie. Przygotowywanie drinków dla gości jest jednym z nieodłącznych elementów działania lokali gastronomicznych w pensjonatach. Warto więc wybrać dobrej jakości sprzęt, który pomoże Ci w oferowaniu jak najlepszych usług. Jakie konkretnie akcesoria Ci się przydadzą? Przede wszystkim profesjonalny shaker do drinków. Najpopularniejsze są shakery bostońskie, czyli dwuczęściowe urządzenie, składające się z metalowego pojemnika oraz szklanicy. Przydatne mogą okazać się również jiggery, czyli dozowniki do alkoholu, łyżki barmańskie oraz akcesoria do lodu.

O czym jeszcze pamiętać?

Wybierając sprzęt i urządzenia gastronomiczne do lokalu w pensjonacie warto także pamiętać o jednym bardzo ważnym aspekcie, a mianowicie o określeniu budżetu. Warto zrobić to na samym początku, ponieważ znacznie ułatwi to wybór potrzebnych akcesoriów. Pamiętaj jednak, że sprzęt gastronomiczny powinien służyć Ci przez długi czas, dlatego zadbaj przede wszystkim o jego doskonałą jakość.

Zdj. główne: Asiya Kiev/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni dozownik do mydła do toalety publicznej?
Jak wybrać odpowiedni dozownik do mydła do toalety publicznej?
Wybierz idealny dozownik do mydła dla toalety publicznej. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, jakie są rodzaje dozowników i jakie rozwiązania są najbardziej higieniczne.
Jak zaaranżować przestronny taras?
Jak zaaranżować przestronny taras?
W artykule znajdziesz inspiracje, w jakie meble, tekstylia i ozdoby warto wyposażyć przydomowy taras lub balkon.
Targi Gardenia 2022 już w listopadzie!
Targi Gardenia 2022 już w listopadzie!
Dowiedz się więcej na temat Targów Gardenia 2022! Najważniejsze informacje o wydarzeniu u nas!
Ostatnie wpisy