Jak urządzić kącik sypialniany w kawalerce?
WNĘTRZE I OGRÓD
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak urządzić kącik sypialniany w kawalerce?

Artykuł sponsorowany

Jeśli jesteś właścicielem niewielkiego mieszkania, bez wątpienia najważniejsze dla Ciebie jest maksymalnie efektywne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Musi nie tylko być dobrze zaplanowana, ale także funkcjonalna – a często wielofunkcyjna, zwłaszcza, jeżeli dysponujesz tylko jednym pomieszczeniem. 

Sypialnia w salonie

Wiele nowoczesnych mieszkań charakteryzuje się niewielką powierzchnią i tylko jednym pomieszczeniem. Bardzo często jedyny pokój pełni jednocześnie funkcję sypialni, jadalni, salonu i kuchni. W tym przypadku zagospodarowanie go w sposób, który pozwoli Ci na komfortowe życie codzienne jest niezwykle ważny. Wbrew pozorom połączenie sypialni z salonem nie jest aż takie trudne – należy jednak pomyśleć o tym z wyprzedzeniem. Świetnym rozwiązaniem są na przykład duże rogówki z funkcją spania, które za dnia mogą być kanapą, na której odpoczniesz przy oglądaniu telewizji lub posadzisz znajomych podczas spotkania towarzyskiego, a w nocy – łóżkiem, na którym wyśpisz się sam lub ze swoją drugą połówką.

Maksymalna ilość miejsca do przechowywania

Jedną z podstawowych zasad funkcjonowania w niewielkich przestrzeniach jest tworzenie miejsc do przechowywania wszędzie tam, gdzie to możliwe. Jeśli masz do swojej dyspozycji tylko jeden pokój, często nie jesteś w stanie znaleźć w nim miejsca na ustawienie dwóch albo trzech szaf, regałów i komód. Z tego powodu warto szukać kreatywnych sposobów na zwiększenie ilości miejsca do przechowywania. Rozwiązaniem skutecznym w takich sytuacjach są na przykład łóżka z szufladami, ponieważ zamiast marnować przestrzeń pod nimi, możesz w niej magazynować pościel, czyste ręczniki czy nawet część ubrań albo obuwia.

Zadbaj o klimat

Sypialnia to nie tylko miejsce, w którym śpisz i odpoczywasz. W domu funkcjonuje również jako Twoja prywatna strefa, w której możesz się zrelaksować psychicznie. Często jest także miejscem okazywania sobie uczuć w związku. Z tych powodów warto brać pod uwagę Twoją potrzebę intymności i bliskości, kiedy projektujesz kącik sypialniany w kawalerce. Jeśli pokój, którym dysponujesz, jest wystarczająco duży, by bez wrażenia ścisku podzielić go na dwa pomieszczenia, możesz wyposażyć się w meblościankę – niemal każdy sklep meblowy zapewni Ci ich szeroki wybór – i oddzielić sypialnię od pokoju dziennego. W przypadku, kiedy dzielenie pomieszczenia nie wchodzi w grę, warto wyposażyć się chociaż w kotarę lub moskitierę, którą będziesz mógł zawiesić na noc nad łóżkiem.

Fot.: Anna Sullivan/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Proste rozwiązania, dzięki którym wnętrza zyskają elegancki charakter
Proste rozwiązania, dzięki którym wnętrza zyskają elegancki charakter
Chcesz, żeby wnętrza Twojego domu lub mieszkania były eleganckie? Podpowiadamy proste rozwiązania, dzięki którym osiągniesz ten efekt.
Mieszkanie w stylu prowansalskim – sposoby na aranżację
Mieszkanie w stylu prowansalskim – sposoby na aranżację
Szukasz estetyki, która odpowie na Twoje potrzeby i pomoże Ci zaprojektować i urządzić dom lub mieszkanie? Zainspiruj się romantycznym stylem prowansalskim.
Aktorstwo w teatrze muzycznym – jakie umiejętności są potrzebne do bycia dobrym aktorem w teatrze muzycznym?
Aktorstwo w teatrze muzycznym – jakie umiejętności są potrzebne do bycia dobrym aktorem w teatrze muzycznym?
Aktorstwo w teatrze muzycznym to jedna z najbardziej wymagających form sztuki aktorskiej. W przeciwieństwie do teatru dramatycznego, w teatrze muzycznym aktorzy muszą umieć śpiewać i tańczyć, a także odnajdywać się w różnych gatunkach muzycznych, takich jak rock, pop, jazz czy musical.
Ostatnie wpisy