Jak urządzić kącik sypialniany w kawalerce?
WNĘTRZE I OGRÓD
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak urządzić kącik sypialniany w kawalerce?

Artykuł sponsorowany

Jeśli jesteś właścicielem niewielkiego mieszkania, bez wątpienia najważniejsze dla Ciebie jest maksymalnie efektywne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Musi nie tylko być dobrze zaplanowana, ale także funkcjonalna – a często wielofunkcyjna, zwłaszcza, jeżeli dysponujesz tylko jednym pomieszczeniem. 

Sypialnia w salonie

Wiele nowoczesnych mieszkań charakteryzuje się niewielką powierzchnią i tylko jednym pomieszczeniem. Bardzo często jedyny pokój pełni jednocześnie funkcję sypialni, jadalni, salonu i kuchni. W tym przypadku zagospodarowanie go w sposób, który pozwoli Ci na komfortowe życie codzienne jest niezwykle ważny. Wbrew pozorom połączenie sypialni z salonem nie jest aż takie trudne – należy jednak pomyśleć o tym z wyprzedzeniem. Świetnym rozwiązaniem są na przykład duże rogówki z funkcją spania, które za dnia mogą być kanapą, na której odpoczniesz przy oglądaniu telewizji lub posadzisz znajomych podczas spotkania towarzyskiego, a w nocy – łóżkiem, na którym wyśpisz się sam lub ze swoją drugą połówką.

Maksymalna ilość miejsca do przechowywania

Jedną z podstawowych zasad funkcjonowania w niewielkich przestrzeniach jest tworzenie miejsc do przechowywania wszędzie tam, gdzie to możliwe. Jeśli masz do swojej dyspozycji tylko jeden pokój, często nie jesteś w stanie znaleźć w nim miejsca na ustawienie dwóch albo trzech szaf, regałów i komód. Z tego powodu warto szukać kreatywnych sposobów na zwiększenie ilości miejsca do przechowywania. Rozwiązaniem skutecznym w takich sytuacjach są na przykład łóżka z szufladami, ponieważ zamiast marnować przestrzeń pod nimi, możesz w niej magazynować pościel, czyste ręczniki czy nawet część ubrań albo obuwia.

Zadbaj o klimat

Sypialnia to nie tylko miejsce, w którym śpisz i odpoczywasz. W domu funkcjonuje również jako Twoja prywatna strefa, w której możesz się zrelaksować psychicznie. Często jest także miejscem okazywania sobie uczuć w związku. Z tych powodów warto brać pod uwagę Twoją potrzebę intymności i bliskości, kiedy projektujesz kącik sypialniany w kawalerce. Jeśli pokój, którym dysponujesz, jest wystarczająco duży, by bez wrażenia ścisku podzielić go na dwa pomieszczenia, możesz wyposażyć się w meblościankę – niemal każdy sklep meblowy zapewni Ci ich szeroki wybór – i oddzielić sypialnię od pokoju dziennego. W przypadku, kiedy dzielenie pomieszczenia nie wchodzi w grę, warto wyposażyć się chociaż w kotarę lub moskitierę, którą będziesz mógł zawiesić na noc nad łóżkiem.

Fot.: Anna Sullivan/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dom w stylu stodoły – trendy w architekturze
Dom w stylu stodoły – trendy w architekturze
Chcesz zbudować dom w stylu nowoczesnej stodoły i nie wiesz, jakie są wady i zalety tego rozwiązania? Sprawdź, czy to dobry pomysł, zanim zainwestujesz w projekt!
Warsaw Home and Contract 2022 – co już wiemy?
Warsaw Home and Contract 2022 – co już wiemy?
Już w październiku tego roku odbędzie się 6. Edycja Biznesowych Targów Wnętrz. Poznaj główne wydarzenia tych najważniejszych targów branżowych w naszej części Europy.
Czy warto montować w domu drzwi i szafy przesuwne?
Czy warto montować w domu drzwi i szafy przesuwne?
Szafy przesuwne to hit ostatnich lat – i coraz więcej osób decyduje się na montowanie ich w swoich domach. Chcesz przekonać się, dlaczego? Poznaj wady i zalety szaf przesuwnych i samodzielnie dokonaj oceny. Być może takie rozwiązanie zagości również w Twoim mieszkaniu?
Ostatnie wpisy