Czego nie powinno zabraknąć w nowoczesnym biurze?
WNĘTRZE I OGRÓD
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Czego nie powinno zabraknąć w nowoczesnym biurze?

Artykuł sponsorowany

Przestrzeń biurowa jest miejscem, w którym pogodzić trzeba wiele działów i zrealizować wiele różnych potrzeb. Dział IT ma całkowicie inne wymagania niż księgowość, a marketing potrzebuje zupełnie innego sprzętu i narzędzi niż dział graficzny. Nowoczesne biura bez problemu radzą sobie z tymi zadaniami i dzięki innowacyjnym rozwiązaniom tworzą komfortową i przyjazną przestrzeń do pracy dla wielu bardzo różnych osób. Oto rzeczy, których nie może zabraknąć w biurze. 

Systemy bezpieczeństwa   

Dostęp do siedziby firmy powinien być ograniczony i obejmować tylko pracowników oraz osoby zaproszone. Często trudno jednak zweryfikować, kto stoi po drugiej stronie drzwi, jeśli firma nie posiada odpowiednich zabezpieczeń. Domofony IP pozwalają na dokładną weryfikację osoby dzwoniącej, między innymi przez system VoIP oraz urządzenia połączone z nim w sieci WiFi. Tego typu domofon może posiadać także kamerę, dzięki której łatwo sprawdzić, czy nikt nie podszywa się pod pracownika czy osobę zaproszoną w progi firmy. Urządzenie to może również być połączone z kamerą monitoringu w pobliżu, ponieważ wiele domofonów IP bez problemu łączy się z innymi urządzeniami w sieć urządzeń smart.

Nowoczesne wyposażenie biurowe  

Komputery oraz laptopy to w większości firm główne narzędzia pracy. W zależności od potrzeb danego działu sprzęt może, a nawet powinien różnić się specyfikacją, na przykład mocą procesora lub pojemnością i szybkością dysku. Elektronika przydatna w pracy to nie tylko PC lub laptopy. W wielu firmach bardzo przydatne okazują się na przykład drukarki 3D, które umożliwiają tworzenie projektów przestrzennych oraz prototypów.

Taki sprzęt możesz kupić na stronie https://aemca.pl/24-drukarki-3d. Drukarka 3D może wydawać się zbędna, jednak jest to błędne przekonanie. Dzięki tworzeniu przestrzennych wizualizacji swoich pomysłów pracownicy mogą uniknąć wielu częstych błędów. Rysunki czy projekty cyfrowe mogą wydawać się idealne, jednak przeniesienie ich do realnego świata może ujawnić drobne niedociągnięcia lub zainspirować lepsze, bardziej optymalne rozwiązania. 

Część wspólna oraz strefa relaksu   

Każdy potrzebuje w pracy chwili przerwy, by zrelaksować się, “przewietrzyć” umysł i zjeść obiad w przyjaznej atmosferze. W każdym biurze znajduje się stołówka pracownicza, często połączona ze wspólną kuchnią. Jak zaaranżować takie miejsce, by spełniało kryteria we współczesnych firmach? Przede wszystkim, dobierz ilość i wielkość sprzętów kuchennych do ilości pracowników. Jeśli na jednym piętrze pracuje kilkanaście osób, jeden czajnik, ekspres do kawy i mikrofalówka w zupełności wystarczą, jednak dla dużego oddziału firmy jeden ekspres może oznaczać nawet godzinę oczekiwania na gorącą kawę. Również urządzenia takie jak lodówka muszą być dopasowane swoją pojemnością pod ilość pracowników korzystających z kuchni. Stołówka, czy też część jadalna kuchni powinna być urządzona estetycznie i nowocześnie, dzięki temu jedzenie posiłków będzie przyjemniejsze. 


Przyjazna część wspólna jest nieodłącznym elementem nowoczesnej przestrzeni biurowej. Relaksująca muzyka, rośliny, gry planszowe lub nawet konsola – tak teraz spędza się przerwy w pracy. Jeśli planujesz puszczać muzykę, pamiętaj, że jakość odtwarzanego dźwięku jest bardzo ważna. Wysokiej klasy głośniki kupisz na https://natemataudio.pl/ Pokój wspólny powinien być przytulny i urządzony w innym stylu niż reszta biura, aby dać pracownikom możliwość zmiany otoczenia w godzinach pracy.

Zdj. główne: Israel Andrade/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne mieszkanie do wynajęcia: praktyczne porady dla poszukujących
Jak wybrać idealne mieszkanie do wynajęcia: praktyczne porady dla poszukujących
Zdobądź praktyczne wskazówki, które pomogą Ci podjąć lepsze decyzje podczas wyboru idealnego mieszkania do wynajęcia. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu swojego nowego domu.
Umywalka do nowoczesnej łazienki – jak wybrać adekwatną do swoich potrzeb
Umywalka do nowoczesnej łazienki – jak wybrać adekwatną do swoich potrzeb
Rozważasz modernizację łazienki? Ten artykuł pomoże Ci w wyborze umywalki, która będzie idealnym dopełnieniem Twojego pomieszczenia. Dowiedz się, jakie style, materiały i funkcje zasługują na uwagę podczas zakupów.
Porady dla początkujących kolekcjonerów sztuki na aukcjach internetowych
Porady dla początkujących kolekcjonerów sztuki na aukcjach internetowych
Kolekcjonowanie sztuki na aukcjach internetowych może być satysfakcjonującym doświadczeniem dla początkujących.
Ostatnie wpisy