Jakie są koszty budowy tarasu?
WNĘTRZE I OGRÓD
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie są koszty budowy tarasu?

Artykuł sponsorowany

Budując swój wymarzony dom, na pewno nie wyobrażasz go sobie bez odpowiedniego tarasu. To na nim spędzać będziesz letnie popołudnia, to tutaj organizować będziesz niedzielne, rodzinne obiady. Kto nie chciałby mieć pięknego, nowoczesnego, obszernego i wygodnego tarasu? Oczywiście, że każdy! Prawdziwe pytanie brzmi – jaki budżet przygotować, gdy planujesz jego budowę? 

taras drewniany
Photo By Liz Hafalia/The San Francisco Chronicle via Getty Images

Jakie czynniki wpływają na koszt budowy?

Zacznijmy od początku – czyli co faktycznie wpływa na to, ile ostatecznie wyniesie Cię inwestycja? Kwestie, na które musisz zwrócić uwagę, zanim zabierzesz się za budowę tarasu to:

  • jakość i gatunek drewna – w zależności, czy zdecydujesz się na drewno pochodzące z naszej strefy klimatycznej, czy postawisz raczej na egzotyczny gatunek drzewa, znacząco wpłynie na cenę materiału, zwróć uwagę na to, że każdy gatunek to inne właściwości i możliwości zastosowania, dlatego zapoznaj się dokładnie z ofertą, zanim zdecydujesz się na zakup,
  • powierzchnia tarasu,
  • kształt tarasu – naturalnie, im prostszy kształt, tym tańsza będzie inwestycja, docinanie desek wiąże się z dodatkowymi kosztami, ponieważ oznacza większe zużycie materiału, najtańsze będą zdecydowanie tarasy w kształcie kwadratu lub prostokąta,
  • technologia budowy – kompozytowy, betonowy, drewniany, możliwości jest naprawdę wiele i to głównie od technologii zależy koszt budowy tarasu.

Jeśli jesteś dopiero na etapie planowania, polecamy Ci zapoznanie się z ofertą firm specjalizujących się w branży, takich jak https://dobretarasy.pl/. Rozeznanie się w temacie przed rozpoczęciem budowy pozwoli Ci uchronić się od zbędnych kosztów, które wiązałyby się z nieoczekiwanymi zmianami. Dobrze wiedzieć, na co się przygotować i nie dać się zaskoczyć. Dzięki temu unikniesz ryzyka marnotrawstwa materiału, pieniędzy i własnego czasu. 

Elegancja drewna, wytrzymałość PVC

Jeżeli zastanawiasz się, jakie wybrać pokrycie tarasowe, na pewno powinieneś wziąć pod uwagę deski kompozytowe. WPC, z angielskiego Wood Plastic Composite, to panele kompozytowe, które wytwarza się z włókien drzewnych i włókien PVC. To połączenie zapewnia wszystko, co najlepsze z obu tych materiałów. Niezwykły, elegancki wygląd drewna i jednocześnie odporność na trudne warunki atmosferyczne – oto zalety desek kompozytowych. Taras z kompozytu będzie nieczuły na śnieg i deszcz, ale również bardzo słoneczną pogodę. Jeżeli zdecydujesz się na taras z kompozytu, musisz pamiętać o tym, że podłoże, na którym umieszczone zostaną deski kompozytowe, musi być równe i stabilne. Świetnie sprawdzi się płyta betonowa lub kostka betonowa. Następnie przymocowuje się je do nawierzchni, na wspornikach umieszcza klipy montażowe, na których umieszcza się panele, a na końcu montuje się listwy i zaślepki. Koszt tarasu kompozytowego mającego 20 metrów kwadratowych wynosi około 6. tysięcy złotych. W poszukiwaniu inspiracji zajrzyj na https://dobretarasy.pl/deska-tarasowa

Taras betonowy

Wiesz już, jak wygląda sytuacja w przypadku tarasu z desek. Jednak jak wyglądają koszty, gdy planujesz zbudować taras betonowy? Czynników, od których on zależy, jest naprawdę wiele. Taras powinien znajdować się na równym podłożu. W przypadku, gdy podłożem jest glina lub torf, koszty samego przygotowania podłoża będą o wiele wyższe. Gdy podłoże jest już odpowiednio przygotowane, następuje etap wylewki. Przygotowywany jest podkład, zbrojenie oraz beton. Następnie cała konstrukcja jest izolowana i układane są płytki ceramiczne. Koszt budowy  tarasu betonowego może się bardzo wahać, bowiem może wynieść on od 6.5 tysięcy do 9. tysięcy złotych za powierzchnię 25 metrów kwadratowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny zestaw do parzenia herbaty: porady i rekomendacje
Jak wybrać idealny zestaw do parzenia herbaty: porady i rekomendacje
Zebraliśmy najważniejsze kryteria, którymi powinno się kierować przy wyborze zestawu do parzenia herbaty. Dowiedz się, jakie akcesoria są niezbędne, by cieszyć się idealnym aromatem i smakiem tego napoju.
Jak prawidłowo wyszukiwać dane w księgach wieczystych online: praktyczny przewodnik
Jak prawidłowo wyszukiwać dane w księgach wieczystych online: praktyczny przewodnik
Dowiedz się, jak skutecznie i prawidłowo wyszukiwać dane w księgach wieczystych online. Nasz praktyczny przewodnik oferuje szczegółowe instrukcje i cenne wskazówki.
Pandemiczne akcesoria Benjamina Huberta
Pandemiczne akcesoria Benjamina Huberta
Chcesz kupić środki ochrony osobistej, które zapewnią Ci bezpieczeństwo w czasie pandemii i jednocześnie będą stylowe? Poznaj najnowszą kolekcję akcesoriów Benjamina Huberta dla marki Never Go Alone.
Ostatnie wpisy