Czy można łączyć różne style we wnętrzach?
WNĘTRZE I OGRÓD
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy można łączyć różne style we wnętrzach?

Artykuł sponsorowany

Wnętrze, w którym mieszkamy, powinno w pełni oddawać nasz gust i charakter. Co więc zrobić, kiedy jeden konkretny styl nam nie wystarcza? Połączyć kilka różnych! Dowiedz się, jak zrobić to ze smakiem. 

Jak połączyć różne style w aranżacji wnętrz?

Łączenie różnych stylów w aranżacji wnętrz może być niemałym wyzwaniem, jednak nie jest to niemożliwe. Jak jednak zrobić to z głową i ze smakiem? Przede wszystkim zachowaj umiar. Jeśli chcesz połączyć całkowicie różne stylistyki w jednym wnętrzu, zdecyduj się na dwa ulubione style. Jest to świetny sposób na wystrój oryginalny, a jednocześnie spójny.

Bardzo istotnym elementem podczas aranżacji, zwłaszcza tej, która ma łączyć w sobie kilka konwencji, jest paleta kolorystyczna. Nawet jeśli łączysz ze sobą dwa całkowicie odmienne style, warto zadbać o to, aby miały one jakikolwiek punkt wspólny. Takim punktem może być właśnie kolory.  Na podobnej zasadzie działa wybieranie podobnych materiałów. Mimo że stylistyka dobranych dodatków oraz mebli może być całkowicie odmienna, to dzięki takiemu samemu materiałowi całość aranżacji będzie spójna i interesująca. 

Oryginalne dodatki i akcesoria

Jeśli zależy Ci na wyjątkowym i niepowtarzalnym, to nie możesz zapomnieć o różnego rodzaju akcesoriach. Jakie jednak dodatki wybrać w przypadku mieszkania, w którym połączone zostały różne style? Podobnie jak w przypadku kolorystyki i materiałów, znajdź wspólny punkt odniesienie. Dla przykładu kratę, pasy albo groszki spotkasz w stylach klasycznym, skandynawskim, vintage czy glamour. Możesz także zdecydować się na bardziej nieoczywiste połączenia i na przykład ledowe tuby sufitowe charakterystyczne dla stylu industrialnego zestawić z białymi i drewnianymi dodatkami znanymi z wystroju w stylu skandynawskim. Jeśli chodzi o dekoracje i elementy wykończenia wnętrza, zdecydowanie możesz się nimi bawić i wyrażać siebie poprzez urządzenie mieszkania. Jeśli szukasz inspiracji, co do wyboru poszczególnych elementów, z pewnością znajdziesz ją na stronie https://inspiro.online/drzwi-wewnetrzne-z-oscieznica-regulowana.

Zdj. główne: Kam Idris/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Daniel Libeskind – rok 2021 należy do niego!
Daniel Libeskind – rok 2021 należy do niego!
2021 rok to szczególny rok dla Daniela Libeskinda. Zapoznaj się z tym niezwykłym architektem łódzkiego pochodzenia.
Targi Rzeczy Ładnych — designerskie produkty dostępne 24/7
Targi Rzeczy Ładnych — designerskie produkty dostępne 24/7
Szukasz miejsca gromadzącego przedmioty wyjątkowe, które możesz kupić od ręki? Zależy Ci na oryginalności i pięknie? Sprawdź Targi Rzeczy Ładnych, a na pewno się nie zawiedziesz.
Nowoczesne trendy w zakładaniu ogrodów – co warto wiedzieć?
Nowoczesne trendy w zakładaniu ogrodów – co warto wiedzieć?
W dzisiejszych czasach ogrody pełnią różne funkcje - od miejsc relaksu i wypoczynku po przestrzenie dla dzieci i zwierząt. Nowoczesne trendy w zakładaniu ogrodów kierują się przede wszystkim potrzebami mieszkańców oraz dbałością o ekologię. W niniejszym artykule przedstawiamy najważniejsze trendy, które warto znać, planując swój wymarzony ogród.
Ostatnie wpisy