Czy można łączyć różne style we wnętrzach?
WNĘTRZE I OGRÓD
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy można łączyć różne style we wnętrzach?

Artykuł sponsorowany

Wnętrze, w którym mieszkamy, powinno w pełni oddawać nasz gust i charakter. Co więc zrobić, kiedy jeden konkretny styl nam nie wystarcza? Połączyć kilka różnych! Dowiedz się, jak zrobić to ze smakiem. 

Jak połączyć różne style w aranżacji wnętrz?

Łączenie różnych stylów w aranżacji wnętrz może być niemałym wyzwaniem, jednak nie jest to niemożliwe. Jak jednak zrobić to z głową i ze smakiem? Przede wszystkim zachowaj umiar. Jeśli chcesz połączyć całkowicie różne stylistyki w jednym wnętrzu, zdecyduj się na dwa ulubione style. Jest to świetny sposób na wystrój oryginalny, a jednocześnie spójny.

Bardzo istotnym elementem podczas aranżacji, zwłaszcza tej, która ma łączyć w sobie kilka konwencji, jest paleta kolorystyczna. Nawet jeśli łączysz ze sobą dwa całkowicie odmienne style, warto zadbać o to, aby miały one jakikolwiek punkt wspólny. Takim punktem może być właśnie kolory.  Na podobnej zasadzie działa wybieranie podobnych materiałów. Mimo że stylistyka dobranych dodatków oraz mebli może być całkowicie odmienna, to dzięki takiemu samemu materiałowi całość aranżacji będzie spójna i interesująca. 

Oryginalne dodatki i akcesoria

Jeśli zależy Ci na wyjątkowym i niepowtarzalnym, to nie możesz zapomnieć o różnego rodzaju akcesoriach. Jakie jednak dodatki wybrać w przypadku mieszkania, w którym połączone zostały różne style? Podobnie jak w przypadku kolorystyki i materiałów, znajdź wspólny punkt odniesienie. Dla przykładu kratę, pasy albo groszki spotkasz w stylach klasycznym, skandynawskim, vintage czy glamour. Możesz także zdecydować się na bardziej nieoczywiste połączenia i na przykład ledowe tuby sufitowe charakterystyczne dla stylu industrialnego zestawić z białymi i drewnianymi dodatkami znanymi z wystroju w stylu skandynawskim. Jeśli chodzi o dekoracje i elementy wykończenia wnętrza, zdecydowanie możesz się nimi bawić i wyrażać siebie poprzez urządzenie mieszkania. Jeśli szukasz inspiracji, co do wyboru poszczególnych elementów, z pewnością znajdziesz ją na stronie https://inspiro.online/drzwi-wewnetrzne-z-oscieznica-regulowana.

Zdj. główne: Kam Idris/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 rzeczy, których nie powinno zabraknąć w lokalu gastronomicznym
5 rzeczy, których nie powinno zabraknąć w lokalu gastronomicznym
Wyposażenie restauracji może mieć naprawdę ogromne znaczenie. Dzięki dobrze dobranym sprzętom kuchnia działa sprawniej i szybciej. Dowiedz się więc, jakich 5 rzeczy nie może zabraknąć w żadnym lokalu gastronomicznym.
Jak efektywnie zagospodarować przestrzeń w małej szafie?
Jak efektywnie zagospodarować przestrzeń w małej szafie?
Poznaj skuteczne sposoby na optymalne wykorzystanie miejsca w małej szafie. Zastosuj proste rozwiązania i spraw, by twoja garderoba zawsze była uporządkowana i funkcjonalna.
Jak wybrać idealną drabinę do różnych zastosowań w domu i biznesie?
Jak wybrać idealną drabinę do różnych zastosowań w domu i biznesie?
Podpowiemy Ci, jak dobrać drabinę, która spełni Twoje oczekiwania zarówno w domu, jak i firmie. Wyjaśniamy na co zwrócić uwagę, aby zyskać komfort i bezpieczeństwo pracy.
Ostatnie wpisy