Artyści stworzyli portal, który połączył Lublin i Wilno
SZTUKA I KULTURA
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Artyści stworzyli portal, który połączył Lublin i Wilno

W Lublinie pojawił się futurystyczny obiekt, przypominający drzwi, łączący przechodniów w czasie rzeczywistym z Wilnem. Skąd taki pomysł i co ma symbolizować?

Sąsiedzka inicjatywa

Przestrzeń miejska w Lublinie zyskała nowy, niebanalny obiekt. Na placu Litewskim został właśnie uruchomiony portal w kształcie okręgu, który w czasie rzeczywistym przenosi mieszkańców do tego, co aktualnie dzieje się w okolicy dworca kolejowego w Wilnie.

W jakim celu powstał?

Inicjatywa ta ma na celu sąsiedzką integrację między miastami, ma jednoczyć po izolacji wywołanej przez pandemię koronawirusa. Jeszcze przed półtora roku mieszkańcy Lublina zwykli odwiedzać Wilno w dowolnym momencie. Nikt nie przypuszczał, że jednego dnia stanie się do po prostu niemożliwe. 

Do kiedy można zobaczyć portal?

Projekt zrealizowany został przez miasto Lublin przy udziale Urzędu Miasta Wilna, Fundacji Benediktas Gylys i Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych. Jak się okazuje nie będzie to instalacja na stałe. Fundacja Gylysa zapowiedziała, że ekrany zostaną w obecnych lokalizacjach tylko do 6 sierpnia. W tym czasie mają zostać zorganizowane polsko-litewskie koncerty i happeningi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak modnie i funkcjonalnie zagospodarować kawalerkę?
Jak modnie i funkcjonalnie zagospodarować kawalerkę?
Dysponujesz niewielkim metrażem i martwisz się o funkcjonalność przestrzeni? Sprawdź, jakie rozwiązania pozwolą Ci praktycznie zagospodarować kawalerkę.
Lampy do nowoczesnych wnętrz – sprawdź nasze propozycje
Lampy do nowoczesnych wnętrz – sprawdź nasze propozycje
Przeczytaj, jeśli nie wiesz, jak dobrać oświetlenie do twojego mieszkania w nowoczesnym stylu. Przedstawiamy przykładowe propozycje.
3 niezbędne urządzenia kuchenne
3 niezbędne urządzenia kuchenne
Rozważnie urządzona i dobrze wyposażona kuchnia to podstawa do czerpania przyjemności z gotowania. Zobacz, jakie urządzenia podniosą funkcjonalność Twojej kuchni i ułatwią Ci przygotowywanie posiłków.
Ostatnie wpisy