Loftowe przeszklenia w pomieszczeniach to mocny wnętrzarski trend, który utrzymuje się od dobrych kilku lat. Oto ciekawe pomysły na zastosowanie szklanych dekorów w industrialnym domu lub mieszkaniu.
Industrialna ścianka ze szkła w czarnej ramie z klasycznym podziałem szprosów to doskonały pomysł na częściowe oddzielenie kuchni od strefy wypoczynku. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu możemy widzieć, co robią inni domownicy w salonie, jednocześnie przygotowując posiłki w kuchni.
Szklana ścianka z otwieranymi lub rozsuwanymi drzwiami, to idealne rozwiązanie do wydzielenia przestrzeni do pracy. Decydując się na dźwiękoszczelny model, możemy skutecznie wygłuszyć biuro domowe, organizując konferencje online, bez obaw, że któryś z domowników będzie zakłócał naszą pracę.
Wiele osób postanawia przemycić industrialne motywy również do sypialni – montując w pomieszczeniu przeszkloną ściankę, która stanowi ozdobę samą w sobie. To idealna alternatywa dla klasycznej ścianki działowej z karton-gipsu. Tego typu przeszklenia świetnie prezentują się w sypialni znajdującej się na poddaszu, podkreślając urok skosów. Ciekawym urozmaiceniem będzie wybór szklanej ścianki z częściowym wypełnieniem z czarnej blachy; w ten sposób zyskamy też większe poczucie prywatności. Pamiętajmy, że przeszklenia nie muszą być transparentne, można wyposażyć je w lustra o różnych barwach lub nadać mleczny odcień. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.
Solidne drzwi loftowe i kabina prysznicowa z przeszkleniem w czarnej ramie sprawi, że łazienka będzie wyglądała przestronnie i zgodnie z obowiązującymi trendami wnętrzarskimi. Warto połączyć szkło z białymi lub szarymi płytkami ceramicznymi oraz porządnym, dębowym blatem pod umywalkę, który ociepli wizualnie nieco pomieszczenie. Efekt z pewnością wzbudzi zachwyt u wszystkich domowników.
>> Zobacz też: Luksusowe podłogi z kamienia
Szklane drzwi z czarnymi szprosami będą pięknie prezentować się w korytarzu, dodatkowo tłumiąc hałasy dochodzące z klatki schodowej lub zewnątrz budynku. Tego typu rozwiązanie nie zmniejszy optycznie często i tak dość wąskiego holu, jeśli zastosujemy szkło przezroczyste i minimalną ilość szprosów (możemy też postawić na oszczędną w detalach, czarną ramę bez pionowych i poziomych podziałów).
Wiele osób zastanawia się, z jakimi materiałami przeszklenia wyglądają spójnie i efektownie? Doskonałym towarzyszem szkła we wnętrzu industrialnym jest szalenie modny beton architektoniczny – jeśli gotowe płyty są dla nas zbyt dużym wydatkiem, możemy uzyskać efekt betonu za pomocą specjalnej farby lub tynku (wielu producentów oferuje tego rodzaju rozwiązanie). Szkło wygląda dobrze również w zestawieniu z cegłą naturalną lub po prostu neutralną, białą ścianą. To wdzięczny materiał, który można łączyć na wiele sposobów.