Jak szybko i efektywnie wysuszyć pranie?
WNĘTRZE I OGRÓD
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak szybko i efektywnie wysuszyć pranie?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

artykułów AGD oferuje modele elektryczne, zachwalając ich łatwość i satysfakcję z użytkowania, to tradycyjne modele nigdy nie wyjdą z mody. Głównie z powodu niekwestionowanej uniwersalności, niezawodności i długiej żywotności. Jakie rozwiązania w kwestii suszenia odzieży oferują producenci? Które modele okażą się najlepszym wyborem?

Łazienkowe suszarki do ubrań – tanie i uniwersalne

Łazienki, szczególnie w blokach nie zachwycają dużym metrażem. Wielu ich właścicieli ma problem z rozmieszczeniem wszystkich sanitariatów, a co dopiero, jeśli mają w niej znaleźć miejsce na suszarkę do ubrań? Z myślą o tych wszystkich osobach powstały modele sufitowe, które urzekają nie tylko niskim kosztem zakupu i wygodą użycia, ale również uniwersalnością zastosowania. Z sukcesem sprawdzą się w przypadku prania mechanicznego, jak i ręcznego. Mokra odzież wówczas nie zaleje łazienki, a jedynie spłynie do wanny. I to bez konieczności żmudnego i męczącego wykręcania nadmiaru wody czy odwirowywania w pralce.

Stojące suszarki na ubrania – do użytku wewnętrznego i zewnętrznego

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że stojące suszarki do ubrań należą do najpopularniejszych i najchętniej wybieranych rozwiązań służących do rozwieszania prania. Do wyboru są modele typu wieża dla osób o ograniczonym metrażu oraz tradycyjne, ze skrzydłami, które znajdują zastosowanie w użytku wewnętrznym i zewnętrznym.

Małe i poręczne suszarki na kaloryfer

Mała ilość prania oznacza małe potrzeby, również jeśli chodzi o sposób rozwieszania. Wówczas pomocne okazują się niewielkie suszarki do ubrań przeznaczone do montażu na grzejnik. Wyposażone w składane ramiona mogą być również wykorzystane na niewielkim balkonie.

Idealne suszarki dla właścicieli ogrodów

W okresie wiosenno-letnim, gdy pogoda za oknem rozkoszuje przyjemnym słońcem i ciepłym wiatrem, można pokusić się o wywieszenie prania na zewnątrz. Takie rozwiązanie będzie wówczas gwarantem uzyskania świeżej odzieży bez zagnieceń! W realizacji takiego zamierzenia pomocne okażą się suszarki ogrodowe. Wyposażone w aluminiowe ramiona, trwałe linki i tuleję do zamontowania w gruncie zapewnią wygodę użytkowania oraz odporność – nawet na najsilniejsze podmuchy wiatru!

Najlepsza suszarka do ubrań, czyli jaka?

Suszarka sufitowa, ogrodowa czy stojąca? Możliwości jest wiele. Jak w gąszczu tych przeróżnych modeli znaleźć taki, który najlepiej odpowie naszym osobistym wymaganiom? Aby ułatwić sobie to zadanie, warto najpierw odpowiedzieć na kilka, dość zasadniczych pytań. Pierwsze to miejsce, w którym suszarka miałaby być używana. Właściciele ogrodów mogą pokusić się o modele przeznaczone do użytku zewnętrznego, podczas gdy posiadaczy balkonów z pewnością ucieszą suszarki stojące. Nie są one jednak dobrym wyborem w sytuacji ograniczonego metrażu. Po rozłożeniu zajmują sporo miejsca, utrudniając tym samym swobodne przemieszczanie się. Dlatego znacznie lepszą propozycją są sufitowe suszarki do ubrań.

Dobór właściwego rodzaju nie zamyka w pełni walorów, jakimi powinna charakteryzować się wybrana suszarka. Przy jej wyborze należy zwrócić uwagę również na takie elementy, jak:

  • konstrukcja – tylko model wykonany z mocnych i trwałych materiałów zapewni długie i niezawodne użytkowanie. Najlepszym wyborem będzie zatem stal malowana proszkowo, której nie zagrozi zarówno intensywne stosowanie, jak i zmienne warunki atmosferyczne (przy wykorzystaniu w użytku zewnętrznym);
  • maksymalne obłożenie – w tym przypadku wiele zależy od częstotliwości prania. Dla dużej, wielodzietnej rodziny lepszym rozwiązaniem będzie suszarka do ubrań o dużym obciążeniu;
  • rozstaw linek – to kolejny, dość istotny czynnik przekładający się na satysfakcję z użytkowania. Mając do dyspozycji model z szerokim ułożeniem linek, można mieć pewność, że pranie będzie szybciej schło.

Nawet najlepiej odwirowane pranie wymaga jeszcze wysuszenia. Dlatego z pomocą przybywają suszarki do ubrań, które dzięki różnym wymiarom i kształtom znajdą zastosowanie w każdym mieszkaniu. Obok desek do prasowania, takich jak np. https://www.bricomarche.pl/artykuly-gospodarcze/pranie-prasowanie/deski-do-prasowania stanowią podstawowe wyposażenie wielu gospodyń domowych.

Fot.: A R/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czemu warto zainwestować w nawozy mineralne?
Czemu warto zainwestować w nawozy mineralne?
Nawozy mineralne to składniki odżywcze, które są niezbędne dla roślin do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Warto zainwestować w ich stosowanie, ponieważ przyczyniają się do uzyskania większych i lepszych plonów oraz poprawiają jakość upraw. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto zdecydować się na stosowanie nawozów mineralnych w gospodarstwie rolnym.
Warsaw Home & Contract — Biznesowe Targi Wnętrz. Kiedy się odbędą?
Warsaw Home & Contract — Biznesowe Targi Wnętrz. Kiedy się odbędą?
Na jesieni kolejna edycja Biznesowych Targów Wnętrz Warsaw Home & Contract. Chcesz się zainspirować, a może poznać nowych partnerów biznesowych? Sprawdź!
Czego nie powinno zabraknąć w nowoczesnym biurze?
Czego nie powinno zabraknąć w nowoczesnym biurze?
Nowoczesne biura są projektowane z myślą o komforcie pracy i zadowoleniu pracowników. Zobacz, czego nie może w nich zabraknąć!
Ostatnie wpisy